99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1591Nie polecam8

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Kategorie blog
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Świecznik JULLE 271-32
Świecznik JULLE 271-32
114,90 zł 99,80 zł
szt.
Ramka na zdjęcia z podświetleniem LED
Ramka na zdjęcia z podświetleniem LED
104,90 zł 48,80 zł
szt.
Lampki LED Niebieskie 8m
Lampki LED Niebieskie 8m
34,90 zł 17,70 zł
szt.
Lampa stołowa E14 Rings Czarna
Lampa stołowa E14 Rings Czarna
71,00 zł 38,70 zł
szt.
Abażur Nature do lamp E14 Szary
Abażur Nature do lamp E14 Szary
28,90 zł 12,20 zł
szt.
Lampki LED Białe zimne Bardzo gęste
Lampki LED Białe zimne Bardzo gęste
139,99 zł 38,70 zł
szt.
Lampa biurkowa E27 Larry Chrom Czarny
Lampa biurkowa E27 Larry Chrom Czarny
269,00 zł 167,70 zł
szt.
Lampa stołowa E14 Hagby Czarna
Lampa stołowa E14 Hagby Czarna
97,70 zł 47,70 zł
szt.
Drzewko VARIANT Led
Drzewko VARIANT Led
102,90 zł 68,70 zł
szt.
Meteorki Ecolight LED 5m
Meteorki Ecolight LED 5m
149,00 zł 76,80 zł
szt.
Lampa wpuszczana Garden 24 Decklight
Lampa wpuszczana Garden 24 Decklight
119,00 zł 77,60 zł
szt.
Bombka STRIXBOL
Bombka STRIXBOL
32,90 zł 15,60 zł
szt.
Oprawa LED - podstawowe informacje
Oprawa LED - podstawowe informacje

Oprawy LED są przede wszystkim elektrycznym urządzeniem, które służy do zamontowania w nich odpowiednich źródeł światła. Po podpięciu do sieci elektrycznej umożliwiają pracę źródeł światła. Oprawy umożliwiają wymienić zużyte źródło światła na nowe bez ingerencji w strukturę oprawy. W zależności od zastosowania oprawy i jej budowy posiada ona dodatkowe funkcje, które polega na sposobie ukierunkowania i rozsyłu światła. Głównym zadaniem użytkowym opraw jest ustanowienie określonego kierunku padania światła, skupieniu go w określonym punkcie, uzyskaniu pożądanego rozsyłu strumienia świetlnego, rozproszeniu itp. Dzięki elementom budowy opraw jak odbłyśniki czy soczewki, możliwe jest uzyskanie mocniejszego i bardziej skoncentrowanego strumienia światła. Część bardziej zaawansowanych opraw oświetleniowych posiada funkcję regulacji ustawienia kąta padania światła czy jego rozsyłu lub intensywności. Dzięki użyciu takich opraw oświetleniowych możliwe jest ich łatwiejsze dostosowanie do określonych warunków czy potrzeb. Jest to szczególnie przydatne w zastosowaniach przemysłowych, w oprawach ulicznych i drogowych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje wymóg otrzymania precyzyjnego światła. Oprawy LED różnią się od tradycyjnych tym, że pracują z diodami LED służącymi za źródło światła. Zazwyczaj posiadają wbudowane radiatory odprowadzające ciepło wygenerowane przez pracujące diody LED.

Oprawa LED sufitowa

Oprawy LED chronią przed czynnikami zewnętrznymi

Źródła światła nie byłyby w stanie pracować bez odpowiedniego zabezpieczenia. Kolejnym bardzo istotnym zadaniem opraw oświetleniowych jest pełna ochrona źródeł światła - w tym przypadku diod ledowych. W zastosowaniach zewnętrznych ochrona będzie przede wszystkim dotyczyła niekorzystnych warunków atmosferycznych jak zalanie wodną, ochrona przed promieniami UV, wiatrem, wilgocią itp. Istnieje stopień ochrony opraw o symbolu IP, który mówi o tym jak dana oprawa LED skutecznie chroni urządzenia elektryczne. Dla przykładu najwyższy stopień ochrony o symbolu IP68 mówi o tym, że oprawa chroni źródło światła przed pyłem oraz przed ciągłym zanurzeniem oprawy w wodzie. Oprawa taka będzie w pełni zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Zadania opraw LED - podsumowanie

  • umożliwienie pracy didom LED,
  • ukierunkowanie strumienia świetlnego,
  • określenie pożądanego rozsyłu światła,
  • odprowadzenie ciepła,
  • ochrona przed czynnikami zewnętrznymi (woda, pył, temperatura, promienie UV).

oprawa rastrowa LED

Rodzaje oświetleniowych opraw LED

Głównym kryterium podziału opraw oświetleniowych LED jest kryterium zastosowania (miejsca zamontowania), sposobu działania, sposobu montowania itp. Najważniejszym kryterium w tym przypadku będzie dla nas kryterium rodzaju zastosowania. Możliwe zatem będzie podzielenie ledowych opraw na oprawy do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych oraz oprawy specjalnego przeznaczenia (głównie przemysłowe). W zastosowaniach domowych znajdziemy przede wszystkim oprawy natynkowe i wpuszczane, do montażu podtynkowego. Będą to przede wszystkim różnego rodzaju oprawy lamp wiszących, sufitowych, kinkiety, oprawy świetlówkowe, panele LED, plafony i wiele więcej. W zastosowaniach zewnętrznych natomiast znajdziemy takie oprawy jak naświetlacze, lampy drogowe, lampy uliczne i parkowe, ogrodowe itp. Do kategorii opraw specjalnych zaliczymy głównie oprawy przemysłowe o zwiększonej odporności na działanie warunków podwyższonej temperatury, pyłu, wody. Przykładem specjalnej oprawy może być oprawa wykorzystana w lampie przeciwwybuchowej.

oprawa uliczna LED

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium