Kategorie bloga
Tagi z bloga
Czy lampki choinkowe zużywają dużo prądu?

Wielkimi krokami zbliża się czas Bożego Narodzenia, a co za tym idzie, także ozdabiania drzewek, mieszkań, domów i podwórek lampkami choinkowymi. Jednak ci, dla których nie bez znaczenia jest kwestia oszczędności, z pewnością zastanawiają się, czy ich rachunek za prąd nie wzrośnie znacznie po okresie świątecznym. Wszak wszyscy chyba pamiętamy jeszcze z czasów dzieciństwa usilne prośby rodziców o wyłączenie lampek przed pójściem spać. Dodajmy, że pierwsza choinka została oświetlona pod koniec XIX wieku i wtedy rzeczywiście potrzeba do tego było imponujących ilości energii.

lampki choinkowe led

Jednak dziś sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Pojawiło się bowiem nowe rozwiązane, które zrewolucjonizowało świat choinkowych światełek – to lampki typu LED. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, ponieważ stanowią idealny mariaż świetnego wyglądu i komfortu użytkowania. Możemy zapomnieć o ich wyłączaniu w obawie o zbyt duże zużycie prądu, ponadto są niezwykle trwałe i niezawodne, jedno opakowanie może bez problemu służyć w gospodarstwie domowym nawet przez kilkanaście lat, pozostając w niezmienionym stanie. Dla osób oszczędnych oraz takich, które uwielbiają mieć piękną świąteczną iluminację, jest to rozwiązanie idealne.

Klienci zdecydować się mogą na różne wersje lampek LED – dużą popularnością cieszą się te z pilotem lub programatorem, z zasilaniem panelem słonecznym lub ze spektakularnym efektem flash. Wydaje się, że lampki choinkowe led wyprą z rynku te tradycyjne. Warto zwrócić uwagę na to, iż przeciętnie (dane te mogą nieco różnić się w przypadku różnych producentów) wersje LED zużywają od ośmiu do dziesięciu razy mniej prądu niż te standardowe. Bardzo łatwo policzyć sobie, jak duże generowało to będzie oszczędności przez okres świąteczno – noworoczny, kiedy Polacy uwielbiają (nieco na wzór sąsiadów zza dalekiego oceanu) mieć wspaniałą iluminację w domu lub przed nim. Nie możemy nie wspomnieć także o tym, iż w przypadku wersji LED, gdy przepali się jedna żarówka lub kilka, sznur nadal świeci – poza generowaniem naprawdę dużych oszczędności jest to rozwiązanie zwyczajnie bardzo wygodne i komfortowe, wszak zapewne nikt nie chce odchodzić od świątecznego stołu tylko po to, by naprawiać lampki, jak to bywało wówczas, gdy do wyboru mieliśmy jedynie standardowe światełka.

Na pytanie zawarte w temacie tekstu bez wahania odpowiadamy – klasyczne lampki zużywają relatywnie sporą ilość prądu, jednak ich wersje LED – niezwykle małą. Nie ulega zatem chyba wątpliwości, która z wersji światełek na choinkę zostanie w tym roku wybrana przez Polaków. Za niewielkie pieniądze każdy z nas będzie mógł udekorować drzewko i dom imponującą ilością kolorowych lampek!


Przykładowe zużycia prądu dla poszczególnych produktów z naszej oferty:

Lampki choinkowe led ecolight
Lampki Ecolight 80 LED zużywają 2,4W

 lampki choinkowe 50LLampki choinkowe IS 50L zużywają 0,3W

 

Zobacz również:

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl