Zimowe dekoracje LED

Jesień to czas, kiedy warto zastanowić się nad tym, jak udekorować dom i ogród na czas świat Bożego Narodzenia. Ozdabianie domów i ich najbliższego otoczenia staje się coraz popularniejsze również w naszym kraju. Dlaczego jednak ograniczać się do okresu świątecznego? Cały okres zimowy to czas, kiedy dodatkowe oświetlenie i ozdoby bardzo pozytywnie wpłyną na wygląd domu i posesji, jak również odczucia domowników i gości.

Bożonarodzeniowe oświetlenie to tradycja, która ze Stanów Zjednoczonych rozprzestrzeniła się na cały świat, w tym również do naszego kraju. Domy obwieszone światełkami, przyozdobione drzewka oraz świetlne dekoracje stają się coraz powszechniejsze również w Polsce. Można je zobaczyć nie tylko na posesjach jednorodzinnych, ale także na blokach, w jakich przecież mieszka wielu Polaków.

Jak ozdobić dom i posesję na Boże Narodzenie?

Wraz ze wzrostem popularności ozdób świątecznych, wzrosła też oferta oświetlenia i ozdób świetlnych LED. Już na wiele tygodni przed świętami w sklepach można przebierać w artykułach służących do upiększenia domu, ogrodu czy poszczególnych elementów posesji.Nie inaczej jest w naszym sklepie Amled.pl, gdzie przez cały rok dostępna jest bogata oferta girland LED, iluminacji świątecznych (renifery LED, bałwany LED czy sanie św. Mikołaja LED) oraz mnóstwo świętecznego oświetlenia, do którego należą między innymi:

  • girlandy żarówkowe
  • węże świetlne LED
  • łańcuchy świetlne
  • lampiony
  • kurtyny świetlne
  • podświetlane ozdoby
  • lampki choinkowe LED

Dzięki tak różnorodnemu asortymentowi oświetlenia, można ozdobić niemal wszystko. Ozdoby świetlne podkreślą kontury domu, można przyozdobić też ciągi piesze. Równie imponująco będą wyglądać przyozdobione w lampki drzewa. Jest idealnie, gdy na posesji znajduje się żywa choinka. Szczególną uwagę należy zwrócić na wejście na posesję oraz drzwi wejściowe do domu. Dodatkowe oświetlenie w tym miejscu na pewno umili powrót do domu. Warto też pomyśleć o pojedynczych, najlepiej ledowych ozdobach jak bałwanki, mikołaje, renifery, gwiazdy czy płatki śniegu.

Oświetlenie zewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

Kupując ozdoby świetlne na Boże Narodzenie, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale też na jakość i parametry wykonania. To wszystko oczywiście z tego powodu, że instalacja znajduje się na wolnym powietrzu, a dodatkowo narażona jest na bardzo niskie temperatury. Minimalna klasa ochrony, jaką powinny mieć zewnętrzne ozdoby świetlne to IP 44. Konieczne jest posiadanie przez nie certyfikatów bezpieczeństwa.

Jako że oświetlenie takie może mieć spore gabaryty i będzie się świecić przez znaczną część dnia, warto wybierać tylko energooszczędne oświetlenie bożonarodzeniowe LED. Dzięki temu koszt energii nie będzie dużo większy i niskim kosztem uzyska się piękny efekt.

Warto również pomyśleć o tym, aby oświetlenie zewnętrzne działało także poza okresem świątecznym. W szare zimowe dni światełka wprawią w lepszy nastrój, a gdy zrobi się piękna śnieżna zima, idealnie podkreślą biel śniegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl