Kategorie bloga
Tagi z bloga
Warszawa pełnia świątecznych iluminacji

Już na początku podziwiamy świąteczne iluminacje, spacerując ulicami Warszawy. Dekorują one Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto i – chyba już tradycyjnie – Podzamcze, gdzie przybywają dziesiątki wędrujących mieszkańców miasta. Tegoroczna propozycja wprowadza w wyjątkowy, świąteczny nastrój, dzięki czemu odliczanie dni do Bożego Narodzenia stało się jeszcze gorętsze.

Jak zawsze osią, wzdłuż której przygotowano świąteczne dekoracje, jest Trakt Królewski – ciągnie się on o Placu Zamkowego aż po Belweder i ul. Agrikoli. Świetlistymi promykami ozdobione są uliczne latarnie – tutaj obowiązuje motyw kwiatowy – a także całe centrum Warszawy.

Iluminacje świąteczne można podziwiać przechadzając się wzdłuż głównych alei. Nie trudno jest je dostrzec, a ich nastrój jest zaraźliwy. Panujący dookoła półmrok rozpraszany milionem ledowych lampek robi piorunujące wrażenie, zwłaszcza, kiedy formują się one w bajeczne kształty.

Cały projekt składa się także z wielu wolno stojących instalacji świetlnych wykonanych i zainstalowanych między innymi przez Amled, które zdobią każdy zakątek warszawskiego centrum. Na Placu Zamkowym stanęła również dwudziestosiedmiometrowa choinka – największa taka dekoracja w całym kraju. Dodatkowo miłośnicy fotografii będą mieli szansę uwiecznić trzynaście niezwykłych, barwnych stacji, na które składają się kolejno: Śnieżne Planetarium (Krakowskie Przedmieście), Album Zimowej Warszawy (Krakowskie Przedmieście), Z Wizytą u św. Mikołaja (skwer Hoovera), Zaczarowana Ciuchcia (skwer Hoovera), Przez Świetliste Bramy do Nowego Światu (ul. Świętokrzyska), W Krainie Lodu (plac Wileński), Brama Życzeń (plac Grzybowski), Świąteczna Ślizgawka (Rynek Starego Miasta), Kolorowy Zawrót Głowy (Rynek Mariensztacki), Karuzela Blasku (Rynek Nowego Miasta), Czarujący Autobus (plac Na Rozdrożu), Królewski Paw (Al. Ujazdowskie w pobliżu Łazienek Królewskich).

Wszystkie te atrakcje można podziwiać od dziewiątego grudnia, tuż po zapadnięciu zmroku, kiedy świąteczne iluminacje zyskują największą moc i wzbudzają największy zachwyt wśród spacerowiczów. Od tego momentu rozpoczyna się prawdziwe odliczanie do świąt Bożego Narodzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl