Kategorie bloga
Tagi z bloga
Sposoby na wyjątkowy świąteczny salon

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a poza prezentami, jedzeniem czy kolędami, ich nieodłącznym elementem są ozdoby i dekoracje. Poza obowiązkową choinką stojącą w salonie, opływającą w dekoracje ledowe, oryginalne bombki i figurki, warto dodać kilka rzeczy, które podkreślą ten uroczysty i wyczekiwany okres roku.

Sklepy zarzucają klientów świątecznymi dekoracjami, które można dobrać do własnych preferencji, zasobności portfela czy już istniejącego wystroju salonu. Zawsze można też puścić wodze fantazji i zrobić dekoracje samodzielnie. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie trudne.

Salon rozświetlony nie tylko światełkami

Ze świętami Bożego Narodzenia kojarzy się kilka podstawowych kolorów, głównie czarny i czerwony, oraz błyszczące - złoty czy srebrny. Do salonów jasnych, z dominującym białym lub szarym, zaleca się właśnie zastosowanie żywych kolorów w odcieniach czerwieni czy granatu. Gdy jest odwrotnie i salon jest ciemny, rozświetlą je złoto i srebro. Aby uzyskać pożądany efekt, wystarczy nawet jakiś drobny element, nie trzeba "zasypać" salonu wieloma gadżetami.

Efekty kolorystyczne wzmocnią światełka. Ich wybór również jest olbrzymi. Do dyspozycji mamy już nie tylko światełka choinkowe. W sklepie Amled.pl znajdziemy rozmaite girlandy, sople, sznury, kurtyny czy popularne ostatnio cotton-balls. Warto też przemyśleć użycie coraz powszechniejszych listew ledowych, szczególnie że można nabyć je świecące na różnokolorowo i dodatkowo te kolory zmieniać w zależności od upodobań. W zanadrzu warto mieć też kilka świec, które szczególnie wpływają na nastrój.

Nic jednak tak nie dodaje nastroju domowemu wnętrzu jak choinka. Ale i w tej kwestii odchodzi się często od tradycji. Klasyczne sztuczne i żywe drzewka zastępuje się dziś rozmaitymi konstrukcjami, które tylko zarysem mają przypominać choinkę. Modernistyczne drzewko może być wykonane z książek, desek, patyków czy innych domowych przedmiotów. Nietypowa choinka wykona własnoręcznie będzie na pewno tworzyć niepowtarzalny klimat, nawet jak tylko nieznacznie przypominać będzie drzewko znane z natury.

I właśnie we własnoręcznie wykonanych dekoracjach tkwi siła. Ozdoby DIY mają duszę, dają satysfakcję, a przy tym integrują domowników w trakcie ich wykonywania. Nie mniej ważne jest to, że kosztują dużo mniej, a czasem nawet nic, gdyż można do nich wykorzystać wiele rzeczy, które się "poniewierają" po domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl