Kategorie bloga
Tagi z bloga
Rodzaje oświetlenia ogrodowego i sposoby aranżacji

Asortyment oświetlenia ogrodowego dostępnego w w AMLED.PL jest bardzo szeroki i można bez problemu dobrać optymalne lampy do wystroju ogrodu i potrzeb mieszkańców. Trzeba jednak pamiętać, że musi to być oświetlenie o takim właśnie, ogrodowym, przeznaczeniu. Lampy do zastosowania we wnętrzach nie nadają się do zamontowania na wolnym powietrzu, ponieważ nie są odporne na opady atmosferyczne oraz mają zbyt małą odporność na uszkodzenia.

Nasz sklep oferuje wiele rodzajów oświetlenia ogrodowego. Asortyment obejmuje lampy o rozmaitym wyglądzie i przeznaczeniu. Do najpopularniejszych należą lampy punktowe, latarnie, lampy wpuszczane, lampy solarne czy reflektory. Każdy z nich różni się rodzajem strumienia światła, a więc ma różne zastosowanie. Oświetlenie ogrodowe jest projektowane w tak różny sposób, że można je też bez problemu dopasować do stylu, w jakim zaaranżowany jest ogród czy wybudowany dom.

Oświetlenie do różnych celów

Ogród i taras to bardzo zróżnicowane przestrzenie, zaaranżowane na różne sposoby, dlatego do każdego ogrodu należy dobierać oświetlenie indywidualnie. Dotyczy to nie tylko stylu, a jakim wybudowany jest dom i urządzony ogród, ale też przede wszystkim rodzaj roślinności, małej architektury, liczby ścieżek i podjazdów oraz wiele innych. Znaczenie ma też upodobanie mieszańców i to, czy ogród ma „żyć” czy być oazą spokoju. Duży wybór lamp ogrodowych powoduje, że można zaspokoić każdą zachciankę i nadać przestrzeni wokół domu indywidualnego charakteru.

Lampy punktowe i reflektory

Te dwa rodzaje lamp są przeznaczone do oświetlenia konkretnych miejsc. Ich budowa umożliwia skierowanie strumienia świetlnego w dowolne miejsce. Można za ich pomocą oświetlić ciekawy detal domu, element małej architektury czy roślinność. Tego typu lampy ogrodowe można zgrupować po kilka w jednym miejscu i zaaranżować w ciekawy wzór dający atrakcyjnie wyglądającą mieszankę strumieni świetlnych.

Latarnie ogrodowe

Latarnie dają równomiernie rozprowadzone światło, więc nadają się do oświetlenia większych obszarów. Dostępne są w różnych rozmiarach, mają różny design, więc łatwo dopasować je do otoczenia.

Lampy solarne

Lampy zasilane energią słoneczną to zupełnie odrębny rodzaj, a wśród nich dostępne są lampy różnego typu. Ich zaletą jest oczywiście to, że nie wymagają zasilania energią elektryczną, ale z reguły nadają się jedynie na punkty orientacyjne, ponieważ dają światło o zbyt małej mocy, aby zastąpić oświetlenie na prąd.

Aranżując oświetlenie ogrodowe, warto pamiętać o tym, że najlepiej jest zróżnicować typy lamp. Otrzyma się wtedy ciekawy efekt wizualny. Tylko jeden duży punkt świetlny czy kilka lamp jednego typu nie są zalecane, ponieważ nie są w stanie podkreślić piękna ogrodu o zmierzchu lub nocą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl