Kategorie blog
Okazje cenowe
Pozytywka świąteczna wesołe miasteczko Led LARGEVILLE 680-88
Pozytywka świąteczna wesołe miasteczko Led LARGEVILLE 680-88

862,98 zł

Cena regularna: 1 190,90 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 14m 38oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 14m 38oprawek

349,30 zł

Cena regularna: 499,00 zł

Projektor GOBO AM300-LED Rotator IP65
Projektor GOBO AM300-LED Rotator IP65

7 012,56 zł

Cena regularna: 10 900,00 zł

szt.
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 12,5m 23oprawki
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 12,5m 23oprawki

253,05 zł

Cena regularna: 361,50 zł

szt.
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 10m 20oprawek
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 10m 20oprawek

218,75 zł

Cena regularna: 312,50 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 14,5m 29oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 14,5m 29oprawek

298,90 zł

Cena regularna: 427,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 10m 8oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 10m 8oprawek

153,30 zł

Cena regularna: 219,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7m 8oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7m 8oprawek

132,30 zł

Cena regularna: 189,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7,5m 15oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7,5m 15oprawek

178,50 zł

Cena regularna: 255,00 zł

szt.
Donica podświetlana Della 90 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Della 90 cm LED RGB + pilot

349,90 zł

Cena regularna: 699,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7m 14oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7m 14oprawek

167,65 zł

Cena regularna: 239,50 zł

szt.
Gwiazda stojąca biała KARO 232-07
Gwiazda stojąca biała KARO 232-07

149,90 zł

Cena regularna: 189,90 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 9m 12oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 9m 12oprawek

165,20 zł

Cena regularna: 236,00 zł

szt.
Lampa ogrodowa SQUARE 803-98
Lampa ogrodowa SQUARE 803-98

299,90 zł

Cena regularna: 584,90 zł

szt.
Donica podświetlana Nevis 90 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Nevis 90 cm LED RGB + pilot

374,45 zł

Cena regularna: 748,90 zł

Stolik Lounge mini organizer na kable biały Moree
Stolik Lounge mini organizer na kable biały Moree

299,90 zł

Cena regularna: 699,90 zł

szt.
Stolik podświetlany LED Ora White
Stolik podświetlany LED Ora White

1 500,00 zł

Cena regularna: 3 878,00 zł

szt.
Donica podświetlana Pons 75 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Pons 75 cm LED RGB + pilot

249,90 zł

Cena regularna: 502,60 zł

szt.
Oświetlenie sklepowe LED
Oświetlenie sklepowe LED

Oświetlenie takie coraz częściej wykorzystywane jest do przyciągania klientów i zachęcania ich, aby w danym miejscu spędzili więcej czasu. Rzeczywiście efektowne akcenty oświetleniowe, dynamiczne rozwiązania i ciekawe kolory przyciągają uwagę. Są one uważane za bardziej atrakcyjne niż klasyczne oświetlenie na całej długości powierzchni handlowej.

Zaprezentowanie towaru, jeśli ma być skuteczne, wymaga odpowiedniego oświetlenia. Dobrze dobrane światło podkreśla jakość prezentowanego produktu. W praktyce towary należy prezentować w sposób naturalny, za pomocą wysokiego wskaźnika oddawania barw. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku dostarczenie mieszkanki światła rozproszonego i kierunkowego, aby zapewnić detalom naturalny cień.

Dla wszystkich klientów ważna jest przyjemność zakupów. Bez różnicy, czy chodzi o supermarket, butik, aptekę, sklep z artykułami technicznymi czy salon samochodowy, nowoczesne sklepy pozwalają klientom doświadczać zakupów wszystkimi zmysłami. Optymalnie dobrane oświetlenie stanowi najefektywniejszy środek prezentacji świata produktów detalicznych, przyczyniając się do zwiększenia obrotów.

 

  

Oświetlenie ma znaczenie!

Wbrew pozorom, światło, czy to sztuczne, czy naturalne, nie służy tylko i wyłącznie temu, aby człowiek mógł widzieć otoczenie. To, jaki rodzaj światła oświetla nam drogę, mieszkanie czy miejsce pracy, wpływa na nasze zachowanie, w tym także na samopoczucie. Odpowiednio oświetlona przestrzeń może sprawić, że będziemy w danym miejscu czuć się dobrze i zachowywać w określony sposób. Taki wpływ oświetlenia stosuje się też w handlu i usługach, aby wywołać określone skutki na kliencie.

Oświetlenie sklepu, punktu usługowego czy miejsca rozrywki wpływa na to, w jaki sposób klient się czuje, jak się zachowuje, a w efekcie, w jaki sposób skorzysta z oferty danego miejsca, lub nie skorzysta! Dlatego właśnie, projektując sklep, na oświetlenie należy zwrócić szczególną uwagę. Prawdziwa jest bowiem powszechnie znana reguła, że wiele osób kupuje oczami. Oświetlenie ma więc to ułatwiać i do zakupu skłonić.

Rola oświetlenia sklepowego

Oświetlenie w sklepach i punktach usługowych pełni kilka funkcji. Przede wszystkim ma pozytywne wpływać na samopoczucie klienta. Oczywiście, w różnych miejscach będzie to różne oświetlenie. Raz normalne, innym razem stłumione, a jeszcze innym, odpowiednio wzmocnione. Tym samym oświetlenie ma wywoływać w danym miejscu pożądaną atmosferę, adekwatną do oferty takiego miejsca.

Jednakże najważniejszą w większości przypadków funkcją oświetlenia sklepowego jest kierowanie wzroku klienta na poszczególne strefy, a nawet konkretne towary. Rola ta rozpoczyna się od odpowiedniego oświetlenia i podkreślenia ciągów, jakimi poruszają się klienci. Docelowo, silniejsze i wyróżniające się światło przyciąga wzrok klientów na konkretne towary czy miejsca, które w zamierzeniu właściciela mają być zauważone przez potencjalnego nabywcę. W tym celu stosuje się rozmaite typy oświetlenia.

Warto przy tym pamiętać, że świadomość ekologiczna społeczeństwa jest coraz większa. Klienci kładą nacisk już nie tylko na funkcjonalność i wygodę, ale i na kwestię ochrony środowiska. Jest więc zapotrzebowanie na odpowiednie oświetlenie. Klienci lubią światło o doskonałej jakości oddawania barw, bo przypomina im ono naturalne światło dzienne. Nie mniejsze znaczenie ma kształt i konstrukcja zastosowanego w danym miejscu oświetlenia.

 

 

Rodzaje oświetlenia sklepowego

Do ogólnego oświetlenia powierzchni handlowej czy usługowej służy oświetlenie wbudowane w sufit, zwane downlightami. Może ono być wykonywane z różnych typów światła, w szczególności świetlówek liniowych i halogenów. Do optycznego zwiększenia danego pomieszczenia służy specjalny typ oświetlenia kierowanego na ściany, czyli tzw. oprawy wallwasher.

Do oświetlenia konkretnych towarów i regałów stosuje się naświetlacze, które najczęściej montuje się na szynach biegnących wzdłuż półek. W ten sposób oświetla się szczególnie istotne towary, w tym także promocje czy nowości.

Oświetlenie akcentujące ma za zadanie podkreślić zalety produktów. Kontrast między oświetleniem głównym a akcentującym tworzy podświetlenia. Efekt jest widoczny wówczas, gdy poziom natężenia oświetlenia akcentującego jest o wiele wyższy niż oświetlenia ogólnego. Dobrze sprawdzają się tutaj reflektory punktowe wykorzystujące technologię LED o dużej mocy. Zapewniają one dobrą jakość oddawania barw.

Barwa światła i typ oświetlenia

Oświetlając towar, należy zwrócić uwagę na odpowiednie odwzorowanie barw. Jest to ważne szczególnie w przypadku towarów, gdzie istotna jest ich barwa, czyli np. ubrań. W ich przypadku lepiej sprawdza się światło ciepłe, ale już w przypadku sprzętu RTV — oświetlenie chłodne. Właściwości takie ma zwłaszcza oświetlenie metalohalogenkowe, ale coraz częściej w roli oświetlenia sklepowego stosuje się diody LED, których barwą światła można nawet sterować i ją zmieniać.

Obecnie w sklepach coraz częściej wykorzystywane jest przede wszystkim światło ledowe w szerokim zakresie temperaturowym. Światło LED jest w zasadzie wolne od promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego, a więc jest bezpieczne nawet dla produktów delikatnych. Odpowiednie współgranie światła i cienia idealnie podkreśla produkty, przyciąga klientów i zwiększa zyski ze sprzedaży.

 Wspomniane już promieniowanie UV i podczerwone to jedna z największych wad klasycznego oświetlenia. Na skutek ich działania kolory blakną, pieczywo schnie, czekolada zaczyna się topić, a produkty kosmetyczne ulegają pogorszeniu. Dlatego też reflektory i oprawy oświetleniowe wyposażone są w filtry i specjalne urządzenia ochronne, które tego typu promieniowanie skutecznie blokują. W przypadku światła LED tego problemu nie ma, nawet gdy źródło oświetlenia znajduje się blisko produktu.

 

 

 

Oświetlenie produktów spożywczych

To jeden z głównych problemów sprzedawców. Aby skutecznie zachęcić kupujących, barwy oferowanych owoców, warzyw lub wyrobów mięsnych powinny być jak najbardziej naturalne. Nieodzowne jest światło o odpowiednim kolorze i wysokim wskaźniku oddawania barw. W przypadku produktów świeżych i szybko psujących się, sprawą szczególnie ważną jest zastosowanie źródeł światła oddziałujących na wyroby w możliwie najmniejszym stopniu.

Oprawy liniowe LED

Oprawy liniowe LED świetnie spiszą się w przestrzeniach sklepowych. Oprawy te są idealnym zamiennikiem dla tradycyjnych opraw ze świetlówkami fluorescencyjnymi. Prosty sposób instalacji , wraz z wysoką wydajnością i jakością wykonania, sprawia, że stworzą system oświetlenia doskonały dla każdej wybranej przestrzeni. Oprawy liniowe LED są wykonane z wysokiej jakości aluminium i zapewniają doskonałe odprowadzanie ciepła.

Oświetlenie szynowe

Systemy szynowe LED oferują specjalistyczne oświetlenie, jakiego potrzebuje każdy sklep czy przestrzeń komercyjna. Lampy systemów szynowych posiadają elementy zapobiegające oślepianiu, co zapewnia komfort wizualny, wysoki wskaźnik oddawania barw i kąt świecenia, pozwalający skupić strumień świetlny na wybranych produktach. System oświetlenia tego typu wyróżnia się swoją mobilnością i zmiennością pełnionych funkcji. Prostota jego użytkowania sprawia, że we wspomnianych przypadkach jest to najbardziej odpowiedni i pożądany produkt. Lampy są proste w montażu, dzięki temu, takie oświetlenie jest idealne dla każdego sklepu.

Lampy wiszące

Lampy wiszące LED oferują fantastyczne wzory, które wniosą elegancki i oryginalny element do każdej przestrzeni, a przy tym zapewnią niskie zużycie energii. Lampy te są kompatybilne z systemami regulacji korzystającymi z protokołu Dali. Wszystkie lampy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co pozwala na ich szerokie zastosowanie, zarówno profesjonalne, jak i prywatne. Co więcej, w naszym sklepie online oferujemy lampy wiszące LED zapewniające duży wybór temperatur barwowych światła, co pozwoli Ci wybrać produkt doskonale pasujący do przestrzeni, którą chcesz oświetlić i stworzyć atmosferę zależną od wybranej barwy światła: białej ciepłej, neutralnej lub zimnej.

Projektory oświetleniowe

Projektory oświetleniowe LED mają zastosowanie w pomieszczeniach wymagających oświetlenia o dużej, ukierunkowanej światłości. Stanowią uzupełnienie ogólnego oświetlenia przestrzeni sprzedażowych i wystawowych. Małe gabaryty, subtelny i nowoczesny design sprawiają, że projektory idealnie nadają się do oświetlenia wnętrz o różnorodnej architekturze. W naszej ofercie znajdują się projektory wnętrzowe, zarówno wąsko, jak i szerokostrumieniowe.

Linie szybkiego montażu

Linie szybkiego montażu, to oprawy przystosowane do łączenia w ciągi świetlne, dostępne w modułach o różnej długości. Przeznaczone są do oświetlenia wielkopowierzchniowych powierzchni handlowych np. w marketach, hurtowniach, centrach logistycznych, halach produkcyjnych lub magazynowych. Konstrukcja tych opraw umożliwia ekonomiczne rozwiązanie oświetlenia z możliwością załączania sekcjami. Funkcja ta jest wyjątkowo pożądana w obiektach, gdzie o różnych porach dnia lub pracy wymagane jest różne natężenie światła. Ważną cechą tej grupy opraw jest ich szybki i łatwy montaż bez konieczności wykorzystania narzędzi.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 22 375 96 72
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium