Oświetlenie pokoju hotelowego

Miejscem, gdzie każdy gość spędza najwięcej czasu jest hotelowy pokój. W nim oświetlenie musi być wyjątkowo elastyczne, a do tego łatwe do sterowania. Konieczne jest zastosowanie oświetlenia ogólnego i miejscowego, a także lamp ozdobnych. Dzięki temu każdy gość będzie mógł je dostosować do swoich preferencji.

Każdy gość na pewno uda się do miejsc takich jak strefy relaksu, czyli sauna, basen, kawiarnie, bary czy restauracje. W nich, zależnie od przeznaczenia i pory dnia, światło również musi współgrać z tym, czego oczekuje gość. W hotelowej restauracji inne światło musi być dostępne przy biznesowym lunchu, a inne przy romantycznej kolacji. W takich miejscach ważna jest duża możliwość adaptacji do konkretnych potrzeb.

Światło w hotelowym zapleczu

Niemniej ważne w tak dużym miejscu jak hotel, jest zaplecze, czyli miejsce gdzie pracują ludzie i działa cała machina, dzięki której gość może poczuć się w danym miejscu wyjątkowo. Zmiany w hotelowym grafiku bywają bardzo długie, więc oświetlenie miejsc, gdzie przebywa załoga jest nie mniej ważne. Oświetlenie musi z jednej strony zapewnić komfort pracy, a z drugiej nie wpływać negatywnie na załogę. Miejscem, gdzie rodzaj i odpowiedni dobór oświetlenia jest ważny, jest kuchnia. Prawidłowa barwa światła jest tam niezbędna do tego, aby móc prawidłowo dokonywać oceny wizualnej potraw.

Koszt oświetlenia w miejscu takim jak hotel może stanowić znaczną część całości kosztów, więc w takim obiekcie należy dołożyć szczególnej staranności aby było ono jak najmniej energochłonne. W każdym hotelu idealnie sprawdzi się oświetlenie LED, które pozwoli zredukować koszty, a jednocześnie zwiększy możliwości dostosowania go do potrzeb i późniejszego sterowania natężeniem czy barwą światła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl