Oświetlenie ogrodowe dla nastroju i komfortu

Oświetlenie to jeden z głównych czynników, jakie wpływają na atmosferę każdego miejsca. Również przestrzenie na zewnątrz domów takie jak balkony, tarasy czy przydomowe ogrody. Dla wielu Polaków to ulubione, bo najłatwiej dostępne miejsca, gdzie spędza się wolny czas, czy to całe dnie, czy choćby kilka chwil.

Odpowiednie oświetlenie takich miejsc sprawi, że ciepłe wiosenne, letnie czy nawet jesienne wieczory, będą nieporównywalnie milsze. Obecnie, dzięki licznym rozwiązaniom w zakresie oświetlenia zewnętrznego, można uzyskać niebanalne i ciekawe efekty niedużym kosztem i bez obaw o duże koszty eksploatacji.

Lampy solarne do ogrodu

Lampy solarne same w sobie są niedrogie, a do tego nie trzeba ponosić kosztów energii elektrycznej. Lampy te ładują się za dnia dzięki światłu słonecznemu. Dodatkowo, dzięki wbudowanym czujnikom światła, samoczynnie włączają się po zapłodnieniu zmroku i wyłączają wraz z nadejściem świtu. Nowoczesne lampy solarne wyposażone są w diody LED, co wpływa na ich wydajność - światło jest jaśniejsze, a okres świecenia dłuższy.

Lampy zasilane energią słoneczną są dostępne w różnych rodzajach, a najczęściej w formie palików wbijanych w ziemię. Dostępne są też różne inne, bardziej wymyślne kształty. Można ich użyć do wyznaczenia ciągów jezdnych lub pieszych, jak też podkreślenia szczególnych walorów ogrodu, np. atrakcyjnych wizualnie roślin czy konstrukcji.

Ciekawym rozwiązaniem jest też solarne oświetlenie oczek wodnych. Nieduże lampki dają jednak dużo światła, dzięki temu, że odbijane jest ono przez wodę.

Girlandy żarówkowe, kule i inne lampy ogrodowe

Technologia LED sprawiła, że również oświetlenie zasilane prądem jest obecnie bardzo ekonomiczne, a przy tym niezwykle wydajne. W ogrodach i na tarasach hitem ostatnich lat są świecące kule, w tym tzw. cotton balls, girlandy oraz węże świetlne. Różne kolory oraz kształty pozwalają na dopasowanie ich do otoczenia. Można je zawiesić na elewacji budynku, na różnych konstrukcjach, a także na drzewach czy innej roślinności. Finalny efekt, jaki można uzyskać, zależy już tylko od inwencji właściciela.

 

W asortymencie jest też wiele typów oświetlenia, które służy nie tyle ozdobie, ile zwiększeniu wygody w poruszaniu się po takich obszarach po zmroku - podświetlenia schodów i krawędzi, reflektory punktowe i oświetlenie najazdowe dla aut.

Nowoczesny design w połączeniu z możliwościami, jakie dają technologie LED oraz solarne, sprawiają, że oświetlenie ogrodowe jest niezwykle atrakcyjne wizualnie i wydajne, czym kusi właścicieli ogrodów i innych przestrzeni, gdzie takiego oświetlenia można użyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl