Kategorie blog
Okazje cenowe
Profesjonalna GIRLANDA 7m 14oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7m 14oprawek

167,65 zł

Cena regularna: 239,50 zł

szt.
Projektor GOBO AM300-LED Rotator IP65
Projektor GOBO AM300-LED Rotator IP65

7 012,56 zł

Cena regularna: 10 900,00 zł

szt.
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 12,5m 23oprawki
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 12,5m 23oprawki

253,05 zł

Cena regularna: 361,50 zł

szt.
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 10m 20oprawek
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 10m 20oprawek

218,75 zł

Cena regularna: 312,50 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 14,5m 29oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 14,5m 29oprawek

298,90 zł

Cena regularna: 427,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 10m 8oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 10m 8oprawek

153,30 zł

Cena regularna: 219,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7m 8oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7m 8oprawek

132,30 zł

Cena regularna: 189,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7,5m 15oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7,5m 15oprawek

178,50 zł

Cena regularna: 255,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 14m 38oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 14m 38oprawek

349,30 zł

Cena regularna: 499,00 zł

Donica podświetlana Della 90 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Della 90 cm LED RGB + pilot

349,90 zł

Cena regularna: 699,00 zł

szt.
Gwiazda stojąca biała KARO 232-07
Gwiazda stojąca biała KARO 232-07

149,90 zł

Cena regularna: 189,90 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 9m 12oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 9m 12oprawek

165,20 zł

Cena regularna: 236,00 zł

szt.
Lampa ogrodowa SQUARE 803-98
Lampa ogrodowa SQUARE 803-98

299,90 zł

Cena regularna: 584,90 zł

szt.
Donica podświetlana Nevis 90 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Nevis 90 cm LED RGB + pilot

374,45 zł

Cena regularna: 748,90 zł

Stolik Lounge mini organizer na kable biały Moree
Stolik Lounge mini organizer na kable biały Moree

299,90 zł

Cena regularna: 699,90 zł

szt.
Stolik podświetlany LED Ora White
Stolik podświetlany LED Ora White

1 500,00 zł

Cena regularna: 3 878,00 zł

szt.
Donica podświetlana Pons 75 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Pons 75 cm LED RGB + pilot

249,90 zł

Cena regularna: 502,60 zł

szt.
Oświetlenie biurowe LED
Oświetlenie biurowe LED

Dobrze zaprojektowane i zainstalowane oświetlenie biura to jeden z kluczowych czynników warunkujących dobre samopoczucie w miejscu pracy. Dobór odpowiednich systemów oświetleniowych pozwala zapewnić optymalne warunki funkcjonowania wewnątrz pomieszczeń biurowych, pozwala również zwiększyć komfort pracy oraz podnosi efektywność wykonywanych przez pracowników obowiązków.

Oświetlenie biurowe odgrywa niezwykle ważną rolę w codziennej pracy. Zmęczenie wzroku, brak energii do działania, osłabienie koncentracji, złe samopoczucie to najczęstsze dolegliwości, które spowodowane są niedostatecznym oświetleniem przestrzeni biurowych. Wielogodzinna praca w biurze, powinna zatem przebiegać w odpowiednich dla wzroku warunkach.

Technologia LED w biurze

Technologia LED powszechnie jest uważana za najnowszą - IV generację źródeł światła. I nie bez powodu. Należy ona bowiem do najbardziej zaawansowanych i najszybciej rozwijających się technologii w oświetleniu. Technologia LED zrewolucjonizowała przemysł do takiego stopnia, że dzisiaj nie sposób nie natknąć się na nią. Jeszcze kilka lat temu jasność diod LED była na tyle niska, że wykorzystywano je wyłącznie do oświetlenia nastrojowego. Dziś już nikogo nie dziwi oświetlenie domu, biura, budynków użyteczności publicznej, światło w samochodach w technologii LED. Dyrektywa unijna zakazująca produkcji i sprzedaży tradycyjnych żarówek na terenie krajów UE, to zapowiedź końca ery nieefektywnych żarowych źródeł światła, dlatego warto zapoznać się z technologią przyszłości, jaką niewątpliwie jest elektroluminescencja, czyli led.

Wykonując jakąkolwiek pracę, każdy z nas odbiera zmysłem wzroku blisko 90% informacji, co powoduje, że oświetlenie biurowe LED. Jest to cenna wiedza, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że blisko 20 milionów ludzi w Polsce to pracownicy biurowi, którzy 8 godzin dziennie spędzają nad różnego rodzaju papierami bądź przed monitorami komputerów. Wygoda widzenia jest niczym innym jak możliwością rozróżniania szczegółów, sprawnym spostrzeganiem pozbawionym ryzyka i przykrych odczuć.

 

 

Co ważne dla wszystkich przedsiębiorców, oświetlenie biurowe LED to jedna z najbardziej ekonomicznych metod oświetlania, pozwalająca na spore oszczędności, jeżeli chodzi o zużycie energii. Równocześnie pozwala ono na uzyskanie bardzo dobrej jasności światła, odpowiedniej do pracy przy monitorze czy papierze.

Zapewnienie, żeby oświetlenie biurowe LED było odpowiednie, jest obowiązkiem każdego pracodawcy zgodnie z Kodeksem Pracy. W pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie elektryczne o parametrach zgodnych z Polskimi Normami. Jeżeli chodzi o natężenie światła przy pracach takich jak pisanie ręczne, czytanie czy obsługa klawiatury jest to około 500 luksów.

Idealne oświetlenie biurowe to połączenie oświetlenia pośredniego i bezpośredniego. Ergonomiczne urządzenie stanowiska pracy zapewnia wykorzystanie zarówno oświetlenia LED, jak i wpadającego oświetlenia dziennego. Ważnymi parametrami oświetlenia biurowego jest odpowiednia jego moc i brak efektu oślepiania. Jeżeli chodzi o światło pośrednie, można je osiągnąć za pomocą lamp sufitowych lub ściennych. Ta część oświetlenia powinna dawać moc około 400 luksów. Ten typ oświetlenia jest uzupełniany przez oświetlenie miejsca pracy za pomocą lampek dla danego stanowiska bądź lampek przy biurku.

O tym, że oświetlenie biurowe LED to doskonały sposób zarówno na oszczędności, jak i na zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to jak do tej pory najskuteczniejsza i najtańsza metoda, która doskonale współgra ze światłem naturalnym.

Rodzaje oświetlenia biurowego

Systemy linkowe

Systemy linkowe dają wiele możliwości aranżacji światłem i są proste w montażu. Tego typu rozwiązania są nie zastąpione w przypadku skośnych sufitów i różnego rodzaju połączeń, przechodzących w róg. Długie, wąskie korytarze to również idealne miejsce dla tego typu rozwiązań. W salonie dziennym można zaakcentować określony obszar, w sypialni podświetlić szafę garderobianą, w jadalni podświetlić ścianę z obrazami - pełna swoboda ustawiania światła.

Linkowe systemy oświetleniowe sprawdzą się w wielu miejscach: salonie, kuchni, sypialni i korytarzu.

Systemy szynowe

Systemy szynowe wymagają łączenia i dopasowania elementów. Jednakże po zainstalowaniu dają dużą swobodę aranżacji oświetlenia bez doprowadzania dodatkowych obwodów zasilania. Świetnie sprawdzają się w salononie dziennym, korytarzach i pomieszczeniach z aneksami. Systemy szynowe występuja w dwóch standarach zasilania - 230V i 12V.

Panele LED

Panele LED to nowoczesne i bardzo wydajne oświetlenie LED, które zastępuje powoli oprawy ze świetlówkami LED. Przygotowane specjalnie, do montażu w sufitch podwieszanych, typu Armstrong, panele LED 60x60, są idealnym rozwiązaniem dla każdego obiektu, który posiada tego typu sufit. Na specjalne zamówienie wykonywane są również wersje o wymiarach 30x60cm, 30x120cm, 60x120cm. Panele LED są bardzo wydajne, mają niski pobór mocy, są niezawodne i wyglądają wspaniale. Co ważne, dzięki dodatkowym akcesoriom, można je montować praktycznie w każdy sposób. Specjalne klipsy pozwalają na montaż paneli LED w sufitach karton gipsowych. Łańcuszki lub linki umożliwiają ich zwieszanie. Zakupić można również specjalne ramki umożliwiające montaż natynkowy.

 


Plafony LED

Plafony oświetleniowe, nazywane potocznie Plafonierami, dedykowane są do oświetlenia wnętrz przemysłowych, biurowych i domowych. Plafony LED są doskonałym rozwiązaniem oświetlenia dla pomieszczeń technicznych, magazynów, warsztatów, ciągów komunikacyjnych, basenów, szatni, łazienek i toalet. Bardzo często stosowane są do oświetlenia garaży, wiat, ganków, wiatrołapów, altanek, balkonów i tarasów w budynkach mieszkalnych. Wszechstronne zastosowanie i zalety plafonów LED są nie ograniczone. W niektórych wersjach plafony LED dostępne są z wbudowanymi czujnikami ruchu i zmierzchu, co dodatkowo podkreśla ich nie zastąpioną funkcjonalność.

Oprawy rastrowe LED

Oprawy rastrowe to szeroka rodzina opraw sufitowych dedykowanych do oświetlenia ogólnego przestrzeni biurowych oraz innych pomieszczeń wymagających wysokiej ochrony przed olśnieniem. Oprawy przeznaczone są do świetlówek liniowych T5 i T8 w wersji LED. Oprawy rastrowe umożliwiają zastosowanie inteligentnych systemów sterowania światłem sztucznym w zależności od natężenia światła dziennego. Innowacyjnym rozwiązaniem w oprawach rastrowych marki LUG jest zastosowanie najnowszych rozwiązań technicznych, które pozwalają na sterowanie oświetleniem w taki sposób, iż system oświetleniowy potrafi wykryć osoby na stanowisku pracy i dostosować ilość generowanego światła do aktualnych potrzeb w zależności od ilości światła dziennego.

Oprawy LED z kloszem

Oprawy LED z kloszem wykorzytywane są do oświetlenia ogólnego biur, sklepów, wnętrz biurowych, użyteczności publicznej oraz pomieszczeń przemysłowych o niewielkim zapyleniu. Najnowsze rozwiązania oparte są na zintegrowanych modułach LED typu SMD, zamiast świetlówek LED. Oprawy przystosowane są do montażu natynkowego jak również zwieszanego, niektóre z nich, jak np. seria LUMINA, można łączyć w linie, z czujnkiem ruchu.

Oprawy architektoniczne LED

W tej kategorii prezentujemy dekoracyjne oprawy zewnętrzne, które zalicza się do grupy oświetlenia architektonicznego. Ich funkcją jest kreowanie efektów świetlnych, eksponowanie wybranych części budynku, podkreślenie i wydobycie detali architektonicznych tak, aby stworzyć atrakcyjny wizerunek oświetlanego obiektu. Łączą w sobie funkcje użytkowe, oświetlenia terenu, z funkcją dekoracyjną. Różnorodność form i wybór układów optycznych, pozwalają na realizację ciekawych projektów iluminacji.

Oprawy najazdowe LED

Oprawy najazdowe przystosowane są do montażu między kostkami brukowymi, najczęściej na podjazdach. Oprawy najazdowe należą do wytrzymałych i energooszczędnych punktów świetlnych, opartych na technologii oświetlenia ledowego. Oprawy posiadają podwyższoną szczelność, dzięki czemu z powodzeniem montować je można w warunkach zewnętrznych. Idealnie oświetlą drogę od ulicy do garażu bądź chodnik przed domem lub firmą. Polecamy oprawy najazdowe w różnych kształtach, wielkościach i mocy świecenia. Oprawy można stosować także jako dekoracyjne oświetlenie zieleni na skwerach czy w ogrodach.

Oprawy zwieszane

Eleganckie oprawy zwieszane to lampy belkowe przeznaczone między innymi do wnętrz biurowych, zapewniające pośredni rozsył światła, co eliminuje efekt olśnienia. Oprawy wyposażone są w nowoczesne, energooszczędne moduły z diodami LED typu SMD. Wykonane są z aluminium i malowane proszkowo, montowane za pomocą dołączonych zwieszaków linkowych. Oprawy zwieszane można z powodzeniem stosować także w salach konferencyjnych, urzędach, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach handlowych.  

Oprawy LED do systemów szynowych 

Oprawy LED do systemów szynowych stanowią część nowoczesnego systemu oświetleniowego przeznaczonego głównie do pomieszczeń biurowych jak również do nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych. System szynowy zapewnia możliwość podłączenia kilku lamp przy pomocy pojedynczego podłączenia do prądu. System zapewnia interesujący efekt aranżacyjny oraz praktyczne użytkowanie. Dzięki wyborowi mocy świecenia oraz barwy światła, system można dopasować do własnych potrzeb. Oprócz opraw szynowych, polecamy także szynoprzewody, zaślepki, łączniki oraz przyłącza.

Oprawy ścienno-sufitowe wpuszczane

Nowoczesne oprawy ścienno-sufitowe wpuszczane stanowią doskonałą alternatywę dla innego rodzaju oświetlenia biurowego lub domowego. Oprawy wpuszczane stanowią dyskretne, a jednocześnie skuteczne źródło światła w takich pomieszczeniach jak: łazienka, kuchnia, salon, sypialnia, hol, pomieszczenia biurowe oraz komercyjne. Oprawy wpuszczane stałe i ruchome występują w różnych kształtach i średnicach, od prostych o minimalistycznym designie po bardziej eleganckie. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 22 375 96 72
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium