Jak wybrać lampę wiszącą?

Oferta oświetlenia na rynku jest bardzo bogata i nieustannie rośnie. W dobrym sklepie z oświetleniem można bez problemu dobrać źródła światła do każdego wnętrza. I choć typów lamp jest mnóstwo, szczególnie po pojawieniu się technologii LED, to klasyczne wiszące żyrandole i lampy wciąż są najchętniej wybieranymi przez klientów.

Jednak i wśród nich panuje ogromna różnorodność pod względem stylu, wielkości oraz liczby i rodzajów źródeł światła. Od tradycyjnych po nowoczesne, od niewielkich po ogromne - wybór kloszy jest bardzo duży. Jak zatem wybrać najlepszą lampę wiszącą?

Rodzaje lamp wiszących

Wśród szerokiego asortymentu lamp wiszących znaleźć można zarówno lampy z jednym jak i wieloma kloszami. Tym samym różna może być liczba źródeł światła, od jednej żarówki nawet po kilkadziesiąt. O efekcie, jaki wniesie do wnętrz lampa wisząca, decyduje najczęściej typ klosza lub jego brak. Do nowoczesnych wnętrz można wybrać spośród kloszy szklanych, metalowych czy plastikowych. Coraz popularniejsze są też lampy bezkloszowe, w których montuje się ozdobne żarówki w typie industrialnym. Do wnętrz, gdzie pożądana jest intymna atmosfera, lepiej nadadzą się lampy z kloszami papierowymi lub materiałowymi.

Lampa wisząca SWAN

Wybór lampy wiszącej

Kupując lampę wiszącą, większość klientów szuka takiej, która oświetli całe pomieszczenie. A można zamiast lampy z kilkoma kloszami, kupić kilka jednokloszowych i zawiesić je obok siebie, najczęściej w rzędzie. W małych pomieszczeniach lampa nie może zbytnio zdominować przestrzeni. W dużych z kolei można wybrać albo jeden duży żyrandol, albo kilka mniejszych lamp. Lampy wiszące montuje się zazwyczaj centralnie na środku lub nad ważnymi miejscami w pomieszczeniu jak stół czy blat roboczy.

Odpowiednio dobierając lampę, można uzyskać pożądany efekt. Jedne lampy będą tworzyć nastrój, a inne stanowić ozdobę pomieszczenia. Wśród nowoczesnych lamp wiszących nie brak jest egzemplarzy, które łączą w sobie zarówno cechy praktyczne jak i ozdobne. Aby móc mieć wpływ na kreowanie nastroju w pomieszczeniu, warto rozważyć montaż ściemniacza. Do takich systemów najlepsze będą nowoczesne lampy ledowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl