99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1576Nie polecam8

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Kategorie blog
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Świecznik JULLE 271-32
Świecznik JULLE 271-32
114,90 zł 99,80 zł
szt.
Ramka na zdjęcia z podświetleniem LED
Ramka na zdjęcia z podświetleniem LED
104,90 zł 48,80 zł
szt.
Lampki LED Niebieskie 8m
Lampki LED Niebieskie 8m
34,90 zł 17,70 zł
szt.
Lampa stołowa E14 Rings Czarna
Lampa stołowa E14 Rings Czarna
71,00 zł 38,70 zł
szt.
Abażur Nature do lamp E14 Szary
Abażur Nature do lamp E14 Szary
28,90 zł 12,20 zł
szt.
Lampki LED Białe zimne Bardzo gęste
Lampki LED Białe zimne Bardzo gęste
139,99 zł 38,70 zł
szt.
Lampa biurkowa E27 Larry Chrom Czarny
Lampa biurkowa E27 Larry Chrom Czarny
269,00 zł 167,70 zł
szt.
Lampa stołowa E14 Hagby Czarna
Lampa stołowa E14 Hagby Czarna
97,70 zł 47,70 zł
szt.
Drzewko VARIANT Led
Drzewko VARIANT Led
102,90 zł 68,70 zł
szt.
Meteorki Ecolight LED 5m
Meteorki Ecolight LED 5m
149,00 zł 76,80 zł
szt.
Lampa wpuszczana Garden 24 Decklight
Lampa wpuszczana Garden 24 Decklight
119,00 zł 77,60 zł
szt.
Bombka STRIXBOL
Bombka STRIXBOL
32,90 zł 15,60 zł
szt.
Inteligentny dom w zasięgu ręki

Jeszcze nie tak dawno określenie "inteligentny dom" było nie tyle synonimem niedostępnego dla przeciętnego człowieka luksusu, ile wręcz pojęciem nieznanym. Dziś już tak nie jest. Inteligentne domy są coraz powszechniejsze. Wciąż jednak wiele osób myśli, że inteligentny dom trzeba postawić od fundamentów. To również mit. Firmy zajmujące się instalacją systemów typu "smart home" udowadniają, że można je zamontować w każdym domu.

Inteligentny dom to pojęcie szerokie i składa się nań wiele możliwości i funkcjonalności. Instalując taki system, można zwiększyć bezpieczeństwo domu i domowników, zredukować liczbę codziennych, często żmudnych, czynności poprzez ich automatyzację, a także poczynić oszczędności na eksploatacji. Do atutów należy także zaliczyć łatwość konfiguracji i późniejszej obsługi, a także stabilność całego systemu. Instalatorzy oferują ponadto wsparcie w trakcie użytkowania.

Sterowanie całym domem przez smartfona

Do systemu inteligentnego domu Zamel Exta Free lub Zamel Exta Life można podłączyć szereg instalacji, jakie znajdują się w każdym domu. Może to być oświetlenie, klimatyzacja, alarm, ogrzewanie, kontrola dostępu i inne. Na system składa się też szereg czujników, w tym także kamer, rozlokowanych po całym domu. Największym atutem inteligentnego domu jest to, że sterowanie poszczególnymi systemami można całkowicie zautomatyzować i mieć do niego dostęp na odległość. Zamontowane w inteligentnym domu czujniki informują też właścicieli o sytuacji w domu, gdy tych nie ma na miejscu. Jest to szczególnie ważne, gdy zaistnieje sytuacja nietypowa czy wręcz niebezpieczna. Powiadomienia i dostęp do systemu można uzyskać ze smartfona, tabletu czy komputera z dostępem do internetu.

Inteligentny dom dla bezpieczeństwa

Chodzi o bezpieczeństwo dwojakiego rodzaju. W pierwszej kolejności w skład systemu domu inteligentnego wchodzą rozmaite systemy antywłamaniowe. Instaluje je się również na zewnątrz budynku, na posesji, dlatego mieszkańcy mogą być w porę ostrzeżeni przed włamywaczami.

Smart home to też bezpieczeństwo samego domu. System ostrzega przed wieloma nietypowymi sytuacjami jak podwyższona temperatura, obecność dymu itp., dzięki czemu mogą zostać uruchomione systemy bezpieczeństwa w postaci gaśnic czy automatycznego odłączenia wadliwej instalacji.

Optymalizacja oświetlenia i ogrzewania

W budżecie domowym oświetlenie i ogrzewanie generują jedne z największych kosztów. Inteligentny dom pozwoli na ich znaczną redukcję. Oba systemy można dokładnie dopasować do potrzeb mieszkańców, uwzględniając przy tym warunki panujące na zewnątrz (ilość światła słonecznego, temperatura otoczenia), a także obecność lub nieobecność mieszkańców.

Choć każdy budynek to specyficzne warunki do montażu systemu inteligentnego domu, to gwarantujemy, że każdy dom, nawet już od dawna stojący, można w taki system wyposażyć, a do tego bez zbytniej ingerencji w konstrukcję i istniejące instalacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium