Iluminacje bożonarodzeniowe - zdobią i oświetlają

Okres świąteczno-noworoczny to czas, kiedy niemal w każdym mieście pojawiają się podświetlane ozdoby. W wielu miastach są one widoczne niemal na każdym kroku. Część z nich to zasługa samorządów, ale na mieście jest też wiele ozdób umieszczanych przez sklepy czy różne firmy. Największe polskie miasta wręcz konkurują ze sobą o to, które z nich będzie się mogło pochwalić najpiękniejszymi iluminacjami. Poza nieoficjalnymi rankingami, są też organizowane różne konkursy na najbardziej efektowne ozdoby w przestrzeni miejskiej. Bycie w czołówce takich rywalizacji to dla miasta prestiż, a czasami wymierne korzyści w postaci nagród.

Nie tylko choinki i łańcuchy 

Jeszcze nie tak dawno jedynymi rodzajami iluminacji spotykanymi w przestrzeni miejskiej były przybrane choinki i rozwieszone tu i ówdzie łańcuchy. Dziś mieszkańcy miast mogą cieszyć oko o wiele bardziej wyrafinowanymi ozdobami. Dzięki coraz większym możliwościom, jakie oferuje nowoczesna technika oświetleniowa, w szczególności diodom LED, ozdoby są nie tylko bardziej imponujące, ale i bardziej interaktywne. Na ulicach wielu miast można zobaczyć ogromnych rozmiarów bombki, sanie Mikołaja z zaprzęgiem reniferów czy inne konstrukcje. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale można na nie wchodzić, z czego najchętniej korzystają oczywiście najmłodsi. Dodatkowym atutem jest feeria kolorów oraz rozmaite efekty świetlne.

Ekonomiczne LED-y idealne do dekoracji świątecznych

Różnorodność dekoracji miejskich to w znaczniej mierze zasługa technologii LED. Oświetlenie z wykorzystaniem diod umożliwia ich szerokie zastosowanie i bardziej atrakcyjne efekty wizualne. Diody LED nie zajmują wiele miejsca, nie przeszkadzają i są bezpieczniejsze w użytkowaniu, zarówno ze względu na niższe napięcie, jakiego potrzebują, jak również ochronę przed warunkami zewnętrznymi. Większa jest też żywotność sięgająca kilkudziesięciu tysięcy godzin pracy. Skuteczność świetlna również jest wyższa i w przypadku diod LED wynosi spokojnie ponad sto lumenów na Wat, a w przypadku tradycyjnych żarówek to tylko kilka lub kilkanaście lumenów.

Energooszczędne ozdoby LED

Ich największym atutem jest jednak energooszczędność. To właśnie sprawia, że samorządy mogą sobie pozwolić na większe ilości ozdób. W centrach wielu miast trudno znaleźć takie obszary, gdzie nie byłoby świątecznych iluminacji. Do ozdobienia przestrzeni publicznej swoje dokładają sponsorzy. Wiele dekoracji to jednocześnie reklamy i ozdoby takie stają się elementem strategii marketingowej. Dzięki temu, pięknie oświetlone ulice kosztują podatników dużo mniej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl