W okresie letnim wiele czasu spędza się w ogrodzie czy na tarasie. Jeszcze do niedawna oświetlało się je za pomocą klasycznych, stojących lamp. Od jakiegoś czasu jednak coraz większą popularnością cieszą się girlandy żarówkowe. Wiesza się je na drzewach, istniejących elementach architektonicznych bądź specjalnych hakach.
Gdzie sprawdzą się girlandy oświetleniowe?
Girlandy żarówkowe wykorzystujące technologie LED doskonale sprawdzają się podczas imprez organizowanych w plenerze. To prawdziwy hit od dobrych kilku sezonów. Girlandy bowiem nie tylko ozdabiają, ale i skutecznie oświetlają przestrzeń. Zapewniają doskonały efekt wizualny, a przy tym są bardzo funkcjonalne. Pasują w zasadzie do każdej okazji i aranżacji. Czasami stosuje się je również wewnątrz budynków.
Sporą popularnością od kilku lat cieszą się wesela rodem z amerykańskich filmów, a więc organizowane w ogrodzie. W tym przypadku girlandy oświetleniowe sprawdzają się idealnie. Przy ich pomocy udekorować można niemal wszystko – drzewa, krzewy, tarasy, werandy, namioty itd. Ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia. Oczywiście należy przy tym pamiętać o odpowiednim ich montażu.
Idealnie dopasowanie
Każda girlandę ogrodową można skonfigurować według swoich upodobań i dopasować do danej aranżacji. Oprawki mogą być rozmieszczone w różnej odległości. Reguluje się także moc samego światła. W zasadzie zadaniem girland nie jest tyle oświetlanie, co budowanie odpowiedniego nastroju.
Klasyczne girlandy ogrodowe posiadają gniazda E27, na których można osadzić różne typy żarówek. Mogą być to zarówno zwykłe żarówki o barwie ciepłej i zimnej, jak i żarówki dekoracyjne. Doskonale zawsze prezentują się żarówki żarnikowe, a więc te produkowane według wzoru samego Thomasa Edisona. Można również postawić na nowoczesne żarówki LED, które dostępne są w wielu kolorach i kształtach do wyboru.
Warto pamiętać o tym, że żarówki ledowe można stosować bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Są one bowiem odporne na wilgoć oraz niskie i wysokie temperatury. Wynika to z odpowiedniego ich uszczelnienia. Poza tym girlandy można ze sobą łączyć tworząc łańcuchy o długości nawet kilkudziesięciu metrów.