99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1805Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Gdzie montować oprawy z czujnikiem ruchu?

Oprawa z czujnikiem ruchu, może skutecznie podreperować budżet domowy. Oczywiście jest ona droższa od typowej oprawy, aczkolwiek ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej, z nawiązką rekompensuje nam początkowy wydatek. Warto zatem się nad tym zastanowić.

Oprawa z czujnikiem ruchu, nie musi być również montowana w każdym pomieszczeniu. Najlepiej zamontować ją tam, gdzie istnieje faktyczne ryzyko, że światła nie wyłączymy, a naszą pomyłkę zauważymy po długim czasie. Do takich miejsc możemy spokojnie zaliczyć pomieszczenia, do których zaglądamy od czasu do czasu, nie mają okien i ciężko jest przez to zwrócić uwagę na świecące się światło. Do takich miejsc możemy zaliczyć piwnicę, strych oraz garaż. W miejscu takim jeśli zapomnimy zgasić światło, prawdopodobnie będzie się ono świecić godzinami, czasem dniami lub nawet tygodniami. W takich miejscach zamontowana oprawa z czujnikiem ruchu, nie jest ekstrawagancją lecz koniecznością.

 

Kolejnymi miejscami, w których warto założyć oprawy z czujnikiem ruchu, są toaleta oraz łazienka. Ryzyko że światło w łazience lub toalecie, będzie się świecić bez potrzeby całymi dniami lub tygodniami nie istnieje, gdyż odwiedzamy te miejsca dosyć często, ale warto je rozważyć. Łazienka i toaleta są pomieszczeniami, które są najczęściej ciemne i zawsze wchodząc do nich zapalamy światło. Łatwo nie wyłączyć go wychodząc, tym bardziej w ciągu dnia, gdy w pozostałej części mieszkania jest dosyć jasno. Wiele takich cykli może nam również "naciągnąć" rachunek za prąd. Nie taki wysoki jak piwnica, strych lub garaż lecz w ciąż zauważalny.

Miejscami, które są najmniej narażone na marnowanie prądu, na niepotrzebne świecenie, są sypialnia, kuchnia i pokój dzienny. Warto jednak, jeśli możemy przeznaczyć na nie pewne środki, zamontować system działający z pewnym opóźnieniem, na przykład jednogodzinnym, tak aby pozostawione w pokoju dziennym włączone światło wyłączyło się, zwłaszcza jeśli w tym czasie wszyscy domownicy śpią, a sypialnie znajdują się na innym piętrze niż pokój dzienny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium