Dekoracje świąteczne w restauracjach

Im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym więcej w naszym otoczeniu ozdób do nich nawiązujących. Różnego rodzaju dekoracje świąteczne pojawią się nie tylko w naszych domach, ale też w przestrzeni publicznej. Rozświetlone będą na pewno wszelkiego rodzaju sklepy, ale świąteczny klimat zagości też w lokalach gastronomicznych. Placówki te liczą dzięki temu na wyższe obroty i większą skłonność klientów do wydawania pieniędzy.

Lokale gastronomiczne, czyli restauracje, bary czy puby na ten czas nie tylko przyozdobią swoje wnętrza i fasady, ale też na pewno zaproponują świąteczne menu. W wielu takich miejscach organizowane będą firmowe wigilie i inne spotkanie przedświąteczne. Przy doborze dekoracji do restauracji czy innego lokalu, gdzie serwuje się jedzenie, trzeba pamiętać, że nie mogą one zdominować ich wnętrz, jak to ma miejsce choćby w galeriach handlowych, gdzie światełek i innych iluminacji jest czasem aż nadmiar.

Świąteczne dekoracje w restauracji

O tym, jakie dekoracje świąteczne będą pasować do konkretnego lokalu, decyduje przede wszystkim charakter danego miejsca. Takie, które będą akceptowane w głośnym pubie, zupełnie nie sprawdzą się w wykwintnej restauracji. Generalnie, w miejscu, gdzie spożywa się posiłki, pasować będą takie ozdoby, które po prostu zaakcentują to, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Gdy wnętrza urządzone są w stylu minimalistycznym, takie same muszą być też dołożone tam ozdoby świąteczne. Ważne jest, aby dekoracje stanowiły uzupełniającą się całość. Nie mogą to być tylko przypadkowo umieszczone banalne elementy, jak stroik, choinka czy poinsecje. O tym, że klient poczuje magię świąt w danym lokalu, nie musi jednak decydować przepych i nadmiar. Dyskretne świeczniki, figurki, a także eleganckie dekoracje świetlne czasem wystarczą, aby tak się stało.

 

Świąteczne kolory i girlandy LED

Na nastrój świąteczny wpłynie nie tylko umieszczenie w lokalu dodatkowych ozdób, ale też na przykład odpowiednie zagranie kolorami. Można to zrobić poprzez zamianę zazwyczaj obecnych tam elementów wyposażenia na ich odpowiedniki w "świątecznych" tonacjach. Świecznik, obrus, zastawa i inne przedmioty zaakcentują fakt nadchodzących świat. Ze świętami Bożego Narodzenia kojarzone są m.in. takie barwy jak czerwień, brąz, srebro czy złoto. Kolory należy dopasować do charakteru wnętrza i zadbać o to, aby nie zdominowały wystroju. Pożądany efekt można też uzyskać za pomocą dekoracji świetlnych, w tym oświetlenia LED, którego kolorem można też sterować i dopasować go do potrzeb. Idealnym pomysłem na dodatkowe oświetlenie świąteczne są girlandy żarówkowe. Stworzą one bardziej kameralny, przytulny klimat i doskonale będą współgrać z innymi świątecznymi dekoracjami wnętrza restauracji. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl