Kategorie bloga
Tagi z bloga
Atrakcyjne oprawy oświetleniowe to wyjątkowe wnętrze

Nie ma wątpliwości co do tego, że prawidłowe oświetlenie wpływa na samopoczucie osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Ale nie mniejszy wpływ ma ono na wygląd wnętrza, a co za tym idzie, na jego odbiór przez osoby w nim przebywające.

Odpowiednim oświetleniem można wydobyć z danego wnętrza jego największe atuty, a nieprawidłowo zaprojektowanym i wykonanym - uwypuklić wady. Różnorodność typów oświetlenia dostępnych na rynku pozwala jednak, aby nie popełnić błędu. Dzięki temu i człowiek czuje się lepiej, i samo wnętrze zyskuje na atrakcyjności.

Oprawy sufitowe - efektowne i efektywne

Stosowanie jednego punktu świetlnego na całe pomieszczenie pod postacią żyrandola jest już od dawna passe jako niepraktyczne. Dużo lepszy efekt uzyskuje się stosując więcej, a mniejszych punktów świetlnych. Do nich należą oprawy sufitowe. Tam, gdzie jest sufit podwieszany, stosuje się podtynkowe, a tam, gdzie nie można ich zastosować, mocuje się oprawy natynkowe, nie mniej praktyczne i atrakcyjne wizualnie.

Oprawy sufitowe podtynkowe łączą w sobie elegancję i praktyczność. Mogą być one minimalistyczne, niemal niewidoczne, a jednocześnie dawać odpowiednio dużo światła. Można nimi doświetlić konkretne obszary pomieszczeń. Wykorzystuje się w nich najczęściej świetlówki halogenowe oraz coraz częściej diody LED.

Z kolei oprawy natynkowe montuje się zazwyczaj wtedy, gdy nie można zastosować podtynkowych. Nie ustępują one jednak tym drugim elegancją. Również mogą być niemal niezauważalne, a nadają się do oświetlenia każdego wnętrza. Można nimi też oświetlać wnętrza szaf, półki czy przestrzenie pod szafkami kuchennymi.

Kinkiety dla nastroju, spoty dla wygody

Kinkiety ścienne również doskonale uzupełnią światło główne, nadając przy tym nastrój i podkreślając fakturę czy kolor ścian. Szeroki wybór kształtów, rozmiarów oraz mocy światła czyni je równie praktycznymi.

Coraz modniejsze są lampy typu spotlight, czyli tzw. spoty. Ich największą zaletą jest to, że są obrotowe i można ja nakierować na dowolne miejsce w domu. Można je zastosować  w każdym wnętrzu, począwszy od gabinetu, poprzez kuchnię, a na ekskluzywnym salonie skończywszy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl