Kategorie bloga
Tagi z bloga
7 pomysłów na girlandy ogrodowe

Rozwój technologii oświetleniowej pozwala na coraz szersze zastosowanie oświetlenia w najbliższym otoczeniu człowieka. Standardowe typy oświetlenia, jak różnego rodzaju lampy, reflektory, są coraz bardziej wydajne, coraz bardziej energooszczędne, a przy tym coraz bardziej atrakcyjne wizualnie. Wśród wielu rodzajów oświetlenia coraz popularniejsze stają się girlandy oświetleniowe. Stanowią one głównie oświetlenie dodatkowe, najczęściej ozdobne, a ich popularność wynikła z tego, że na rynku pojawiły się energooszczędne rodzaje oświetlenia. W ten sposób można użyć girland jako ozdobnego oświetlenie bez obaw o wysokie rachunki za energię. Oczywiście, do pewnego stopnia girlandy mogą również pełnić funkcję podstawowego oświetlenia.

Girlandy żarówkowe i ich zastosowanie

Zastosowanie girland żarówkowych jest bardzo szerokie. Są one często nazywane girlandami ogrodowymi, ale ogrody nie są jedynym miejscem, w jakim można je powiesić. Co więcej, girlandy nadają się zarówno do wnętrz, miejsc częściowo otwartych jak loggie czy tarasy, jak i do całkiem otwartych. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ze światła girland żarówkowych korzystały zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje. Nadają się one bowiem zarówno do miejsc prywatnych, jak i publicznych.

Girlandy na żarówki sprawdzą się praktycznie wszędzie tam, gdzie jest wygodny dostęp do gniazdka elektrycznego i gdzie można je powiesić bez obawy o upadek. Girlandy ogrodowe można wieszać zarówno na przygotowanych specjalnie do tego celu hakach czy podpórkach, jak i wykorzystać istniejące obiekty i urządzenia.

Oto 7 przykładowych zastosowań girland:

1. ozdoba ścian budynków na Boże Narodzenie,
2. oświetlenie choinek ogrodowych lub miejskich,
3. podświetlenie letnich ogródków piwnych,
4. oświetlenie i przyozdobienie reprezentacyjnych części miast, jak rynki czy deptaki,
5. podświetlenie dowolnych obszarów w domach, jak meble, ściany, kominki itp.,
6. podświetlenie i wyznaczenie ścieżek i chodników na skwerach i w parkach,
7. oświetlenie sal weselnych, bankietowych i lokali rozrywkowych.

 

Girlandy na żarówki i ich zalety

Piękny wygląd to nie jedyna zaleta, jaką charakteryzują się girlandy ogrodowe. Poza tym, że dają one klimatyczne światło w różnych kolorach, są praktyczne głównie ze względów oszczędnościowych. Gdy do girland zastosuje się nowoczesne żarówki ledowe, koszt energii będzie znikomy. Ponadto, girlandy można, łącząc je ze sobą, rozwiesić na praktycznie dowolnej odległości, w różnych konfiguracjach, tworząc przy tym atrakcyjne wizualnie układy czy kształty. W ten sposób girlandy żarówkowe będą stanowić nie tylko źródło światła, ale i przyciągać wzrok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl