KSZTAŁ I WIELKOŚĆ ŻARÓWKI

Poniżej przedstawiamy 4 najpopularniejsze typy żarówek stosowane w girlandach świetlnych :

Małe kulki - żarówki G45, które najcześciej stosowane są na evetach, ogródkach restauracyjnych, lodowiskach, jarmarkach świątecznych i festynach. Zdecydowanie polecamy w girlandach gęstych z rostawem oprawek - min. 0,5 mb.

Kształt tradyjny - doskonale sprawdzą się, podobnie jak małe kulki, jednakże lepiej wyglądają w girlandach z rozstawem oprawek co 0,75 mb lub 1 mb.

Styl Vintage - najmodniejsze na rynku żarówki typu ,,Edison". Sprawdzają się w każdej scenerii.

Styl Retro - podobnie jak okrągłe Vintage ale o bardziej specyficznym kształcie. idealne np. do pomieszczeń typu : Loft.

 

 MOC I BARWA ŚWIATŁA

 

Dobór odpowiedniej mocy i barwy światła można podsumować w następujący sposób:

3000k jest barwą światła białą ciepłą. Ciepłe światło to klimat i nastrój, zatem im barwa cieplejsza, tym bardziej przyjemna dla użytkownika, gości restauracji, klimatu na weselu i w wielu innych miejscach. Większość naszych żarówek posiada barwę światła między 2000k - 2100k, czyli barwie o wiele cieplejszej. Wiele modeli żarówek jest ściemnialnych lub niektóre posiadają 3 stopniowy tryb natężenia światła. 

Moc żarówek w girlandach należy dobrze przemyśleć. Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać : oświetlić girlandą pomieszczenie, teren, wykorzystać ją do reklamy aby z daleka widoczny był lokal, czy chcemy uzyskać kameralny nastrój i światło przyjemne, nierażące oczu. 4W to duża moc światła, w szczególności w girlandach. Należy również zwrócić uwagę na parametr związany z ilością lumenów żarówki.

W girlandach o gęstym rozstawie oprawek maksymalnie stosowane są żarówki do 2W mocy a idealnymi wręcz żarówkami do girland są żarówki w przedziale mocy od 0,5W do 1,5W , które również potrafią doświetlić obszar ale zarazem będą przyjemne dla oczu. Filament to najmodniejszy typ żarówki - nowością są żarówki filament w plastikowej bańce. Idealnie sprawdzą się w miejscach publicznych, przestrzeniach miejskich, przedszkolach, eventach, gdzie istotne są rozwiązania bezpieczne : plastik zamiast szkła. Tego typu zarówki dostępne są również u nas w wariantach niskonapięciowych 24V.

  

Żarówka LED 0,5W A60 2100k Żarówka LED 0,5W A60 2100k
Producent: Star Trading
Cena: 12,50 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl