Kategorie blog
Okazje cenowe
Profesjonalna GIRLANDA 7m 14oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7m 14oprawek

167,65 zł

Cena regularna: 239,50 zł

szt.
Projektor GOBO AM300-LED Rotator IP65
Projektor GOBO AM300-LED Rotator IP65

7 012,56 zł

Cena regularna: 10 900,00 zł

szt.
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 12,5m 23oprawki
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 12,5m 23oprawki

253,05 zł

Cena regularna: 361,50 zł

szt.
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 10m 20oprawek
BIAŁA Profesjonalna GIRLANDA 10m 20oprawek

218,75 zł

Cena regularna: 312,50 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 14,5m 29oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 14,5m 29oprawek

298,90 zł

Cena regularna: 427,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 10m 8oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 10m 8oprawek

153,30 zł

Cena regularna: 219,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7m 8oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7m 8oprawek

132,30 zł

Cena regularna: 189,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 7,5m 15oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 7,5m 15oprawek

178,50 zł

Cena regularna: 255,00 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 14m 38oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 14m 38oprawek

349,30 zł

Cena regularna: 499,00 zł

Donica podświetlana Della 90 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Della 90 cm LED RGB + pilot

349,90 zł

Cena regularna: 699,00 zł

szt.
Gwiazda stojąca biała KARO 232-07
Gwiazda stojąca biała KARO 232-07

149,90 zł

Cena regularna: 189,90 zł

szt.
Profesjonalna GIRLANDA 9m 12oprawek
Profesjonalna GIRLANDA 9m 12oprawek

165,20 zł

Cena regularna: 236,00 zł

szt.
Lampa ogrodowa SQUARE 803-98
Lampa ogrodowa SQUARE 803-98

299,90 zł

Cena regularna: 584,90 zł

szt.
Donica podświetlana Nevis 90 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Nevis 90 cm LED RGB + pilot

374,45 zł

Cena regularna: 748,90 zł

Stolik Lounge mini organizer na kable biały Moree
Stolik Lounge mini organizer na kable biały Moree

299,90 zł

Cena regularna: 699,90 zł

szt.
Stolik podświetlany LED Ora White
Stolik podświetlany LED Ora White

1 500,00 zł

Cena regularna: 3 878,00 zł

szt.
Donica podświetlana Pons 75 cm  LED RGB + pilot
Donica podświetlana Pons 75 cm LED RGB + pilot

249,90 zł

Cena regularna: 502,60 zł

szt.
Oprawy LEDIX - inteligentne oświetlenie LED
Oprawy LEDIX - inteligentne oświetlenie LED

Obecnie każdy, kto zajmuje się urządzaniem wnętrz, wybiera nie tylko ciekawe pod względem stylistycznym, ale przede wszystkim energooszczędne rozwiązania w zakresie oświetlenia. Nawiązując do tej swoistej mody powstała nowoczesna, a zarazem bardzo gustowna linia opraw LED. System LEDIX, bo o nim mowa, jest odpowiedzią na współczesne wymagania rynku i cechuje się najwyższą jakością, jak również ciekawym designem. Dodatkowo został on wzbogacony o różnego rodzaju urządzenia zarówno sterujące, jak i zasilające, przez co mamy niemalże nieograniczone możliwości z zakresie aranżacji.

Aranżacja oprawy LEDIXDużą popularnością cieszy się obecnie wykorzystanie oświetlenia do podkreślenia poszczególnych elementów wyposażenia. Oświetlone ściany, meble, schody czy też ciągi komunikacyjne od dłuższego już czasu wpisują się w architekturę miast, a co istotne spora ich część bazuje na systemach LEDIX.

Biorąc pod uwagę dostępne na rynku produkty o podobnym przeznaczeniu, warto podkreślić, że oferowane przez nas oprawy LEDIX, które są zasilane napięciem 14 V DC, 230 V AC:
- mogą korzystać z zestawu fotowoltaicznego,
- cechują się doskonałym stopniem ochrony IP,
- umożliwiają wykorzystanie opraw także na zewnątrz budynków,
- z powodzeniem można zastosować je do instalacji natryskowej bądź podtynkowej,
- są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, biorąc pod uwagę zarówno odcień światła, jak i samych opraw,
- są energooszczędne, w związku z niskim poborem mocy,
- wykazują duża żywotność nawet w graniach 40 tys. h.

Geneza powstania rozwiązań LEDIX wiąże się z pojawieniem się w strukturach ZAMEL CET nowej spółki o nazwie CET LIGHTING. To właśnie jej zasługą jest pojawienie się na rynku tej nowoczesnej linii, która zawiera 8 rodzin opraw. Należą do nich: TERA, TICO, TIMO, RUBI, MOZA, MUNA ,a także NAVI i SONA. Poszczególne produkty różnią się stylistyką, a także przeznaczeniem. Nie mniej jednak wszędzie tam, gdzie liczy się niebanalne wzornictwo, jak również oryginalna kolorystyka, bez wątpienia znajdą one zastosowanie.

Oprawy LEDIX

Oprawy LEDIX poprzez konfigurację z urządzeniami sterującymi umożliwiają nam zastosowanie ich na wieloraki sposób. Dzięki temu możemy wprowadzić w naszych domach, jak i pomieszczeniach o innym przeznaczeniu takie rozwiązania jak:
- wykorzystanie zintegrowanego z oprawą LED czujnika ruchu do włączania bądź wyłączania oświetlenia,
- zarządzanie kolorystyką oświetlenia przy zastosowaniu łatwego w obsłudze nadajnika, takiego jak chociażby pilot,
- w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej, podtrzymywanie oświetlenia, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu stanowiących integralną część systemu akumulatorów.
LEDIX

Oprawy LEDIX są niezwykle praktycznym, ale w pewnym sensie również bardzo elastycznym rozwiązaniem. Wiąże się to z faktem, iż ich wykorzystanie może być idealnie dostosowane do potrzeb klientów. Mają oni bowiem możliwość nie tylko umieszczenia ich w niemalże dowolnym punkcie wewnątrz domu czy mieszkania, jak również na zewnątrz, ale dodatkowo mogą określić takie aspekty jak barwa światła, czy stylistyka opraw. Co więcej automatyzacja tego systemu sprawia, że można dowolnie operować włączaniem, przyciemnianiem czy też wyłączaniem oświetlenia, korzystając wyłącznie z pilota.

Jak już wspomniano rodzina systemu LEDIX składa się 8 odrębnych rodzajów opraw:

TIMO i TICO
W przypadku tego typu opraw, mamy do czynienia ze strumieniem świetlnym w wielu odcieniach do wyboru, który jest emitowany poprzez część światłowodu. Na uwagę zasługuje w tym niebanalny kształt, który opiera się na formie kwadratu. Można zdecydować się na oprawę jednoelementową bądź też dodatkowo z ozdobną podstawą, w wybranej wersji kolorystycznej.

SONA i TERA
Cechą charakterystyczną opraw Sona i Tera jest bardzo ciekawe rozwiązanie opierające się na niewidocznym elemencie, który emituje światło. Poza tym w tym przypadku sięgnięto po opatentowaną technologię, związaną z wykorzystaniem pryzmatu, który pozwala na dowolne ukierunkowanie promieniowania świetlnego. Mamy tutaj do czynienia z niemalże niezauważalną oprawą, bowiem jej grubość nie przekracza 2mm. Do wyboru są różne wersje, zarówno z podstawami na bazie koła lub kwadratu, oraz małogabarytowa w różnych odcieniach. TERA może być z powodzeniem wykorzystywana do podświetlania elementów mebli.

RUBI i NAVI
Oprawy tego typu podobnie jak w przypadku Sona i Tera, wykorzystują niewidoczny element, który emituje promienie świetlne. Przy czym w przypadku RUBI oraz NAVI wydajność świetlna jest bardzo wysoka. Kształt opraw nawiązuje tutaj odpowiednio w przypadku Rubi do motywu koła, a Navi kwadratu. Poza tym możemy tutaj mówić o rozbudowanej funkcjonalności, a szeroki wachlarz wersji kolorystycznych sprawia, że każdy możne znaleźć odpowiedni produkt dla siebie.

MUNA i MOZA
W odróżnieniu od swoich poprzedniczek, oprawy MUNA i MOZA, wykorzystują strumień świetlny, który jest emitowany na dolnej i przedniej płaszczyźnie. W przypadku produktu Moza mamy do czynienia z nader ciekawym designem, który przywołuje na myśl motyw kwadratu. Muna natomiast ma formę zbliżoną kształtem do koła. Obie oprawy stanowią bardzo funkcjonalny światłowód, który doskonale sprawdzi się w przypadku ciągów komunikacyjnych.


Czujnik zmierzchu i ruchu

Poszczególne oprawy z rodziny LEDIX, a konkretnie: NAVI, RUBI, MOZA oraz MUNA zostały wyposażone dodatkowo w dwa czujniki ruchu oraz czujnik zmierzchowy. Pierwszy z nich bazujący na elemencie typu PIR, pozwala na włączenia oprawy w chwili wyrycia ruchu w polu detekcji czynnika, przy czym światło jest włączone dopóki obiekt nie zniknie z obszaru detekcji. Jednocześnie można zastosować opóźnienie w granicach do 35 sekund, w zależności od tego jaką wykorzystamy nastawę potencjometru Time.

W przypadku czujnika zmierzchu, jego załączanie jest uzależnione od regulacji potencjometru Lux. Optymalne warunki uzyskane zostały poprzez odpowiednie ustawienie soczewki. Co więcej za sprawą dodatkowego styku zwiernego beznapięciowego, możliwe jest budowanie prostych układów, które sprawdzą się np. w przypadku oświetlenia ciągów komunikacyjnych.

Wykorzystanie akumulatorów NiMh
Akumulatory NiMh LEDIXBardzo ważną funkcją jaką posiadają oprawy RUBI, NAVI MUNA, MOZA, a także TIMO, jest podtrzymanie akumulatorowe. W przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej, za sprawą akumulatorów NiMh mogą one pracować jeszcze przez okres do 1,5 h od momentu zaniku napięcia. Kiedy znów się ono pojawi, są one ładowane maksymalnie prze z 10 godzin, przy czym proces ten podlega nadzorowi elektronicznemu.

Odbiornik radiowy w oprawach

Odbiornik radiowy w oprawach

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w przypadku opraw TIMO, RUBI i NAVI, jest wbudowanie w nie odbiornika radiowego. Z powodzeniem współpracuje on z bezprzewodowym systemem zarządzania domem EXTA FREE. Pracuje na częstotliwości 868,32 Hz, przy czym można do niego podpiąć oprawy w wersjach napięciowych 14 v DC a także 230 V AC. Co istotne do każdej, pojedynczej oprawy możliwe jest skonfigurowanie 32 różnych nadajników wspomnianego systemu, przy czym transmisja jest zabezpieczona przed wzajemnym zakłócaniem kliku opraw.

Wykorzystanie sterownika RGB

Oprawy ze sterownikiem RGB

Kolejnym interesującym rozwiązaniem technicznym, jakie posiadają niektóre oprawy z grup: RUBI, NAVI MOZA, TIMO CZY MUNA jest zainstalowanie w nich, głównie w tych z diodami LED RGB, sterownika radiowego. Także i on współpracuje ze wspomnianym już bezprzewodowym systemem EXTA FREE, a do obsługi służy kompatybilny pilot. Sterownik może współpracować z oprawami o takiej samej wartości napięciowej i na identycznej częstotliwości jak odbiornik radiowy, opisywany powyżej.

Oprawy a ogniwa fotowoltaniczne
Cechą charakterystyczną dla opraw LEDIX , które występują w wersji napięciowej 14 V DC , jest możliwość idealnej kooperacji z ogniwami fotowoltanicznymi PV. Dzięki temu że absorbują one energię słoneczną, mogą znaleźć zastosowane wszędzie tam, gdzie nie można zastosować tradycyjnych rozwiązań w zakresie oświetlenia. Każdy komu marzy się ładnie oświetlony ogród, altana czy też inny oddalony od źródła energii elektrycznej obiekt, z powodzeniem może sięgnąć po tego rodzaju produkty.
Oprawy ogniwa fotowoltaiczne

Jak widzimy systemy LEDIX są jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie oświetlenia LED, jakie są obecnie dostępne na naszym rynku. Bez wątpienia osoby, które zdecydują się na inwestycję w tego rodzaju opcję, szybko docenią ich praktyczność, funkcjonalność, a także ciekawy design.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 22 375 96 72
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium