Kategorie bloga
Tagi z bloga
Oświetlenie podszafkowe

Lampy LED już od lat służą nam w domach, biurach, sklepach czy halach przemysłowych. Rynek jednak nie znosi zastojów, a niesłychana trwałość lamp LED, sprawdza się na przykład, gdy chcielibyśmy mieć np. w kuchni oświetlenie podszafkowe. Bardzo niskie ceny eksploatacji zdecydowanie nas do tego zachęcają, bo kto nie chciałby płacić mniejszych rachunków za prąd i rzadziej wymieniać całe oświetlenie?

Lampy ledowe wymagają jednak specjalnych opraw - przy wspomnianym oświetleniu idealnie nadadzą się do tego oprawy podszafkowe. Taki zestaw bardzo często wykorzystywany jest właśnie przy kuchennych szafkach. Odporne na wielokrotne działania "włącz / wyłącz", sprawdzają się idealnie do tego celu. Ogromnym plusem jest też możliwość dobrania dowolnej barwy oświetlenia - tutaj nie ograniczają nas tylko barwa ciepła i zimna (oraz oczywiście moc oświetlenia wyrażana w lumenach), ale właściwie tylko.. nasza wyobraźnia, fantazja i poczucie dobrego smaku.

Niektóre starsze typy żarówek, również wykorzystywane kiedyś w kuchni, w barkach czy innych meblach, miały jeszcze jedną wadę. Nie wszystkie od razu świeciły "na full" - moc 100% osiągały często po dłuższej chwili. Ten problem praktycznie znika przy oświetleniu ledowym - czas do osiągnięcia pełnej mocy lampy to około jedna sekunda! Warto więc zadbać nie tylko o to, jak całość miałaby wyglądać, ale również o własne oczy.

Korzystając z tego dobrodziejstwa, jakim jest oświetlenie podszafkowe, często nawet nie zastanawiamy się nad tym, co właściwie trzymamy w szafkach - a często są to produkty żywnościowe, które niekoniecznie muszą lubić wysokie temperatury. Tutaj znowu z pomocą przychodzą właśnie lampy LED - praktycznie nie emitują ciepła!

Dzisiaj oświetlenie ledowe właściwie na dobre weszło już do codziennego użytku. Na początku potencjalnych użytkowników na pewno mogły odstraszać ceny inwestycji w takie rozwiązania i kojarzyć można je było jedynie z drogimi drogeriami, butikami czy ekskluzywnymi hotelami. Dzisiaj te bariery właściwie zniknęły - ledowe oświetlenie do kuchni czy upiększenie dowolnego mebla w naszym domu nie wiąże się już z wydaniem setek złotych. Najtańsze oprawy podszafkowe wraz z oświetleniem (lub lampy LED zamontowane na taśmie) można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Rzeczywiście, zapewne w dalszym ciągu są one droższe niż klasyczne żarówki, ale liczba plusów zdecydowanie niweluje ten (nieznacznie już) podwyższony koszt.

Lampy LED zostały kiedyś określone światłem przyszłości - i w dobie dbania o nasze środowisko stało się to najczystszą prawdą! Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl