Nowoczesne oświetlenie miejskie LED

Pojęcie inteligentnego miasta staje się coraz bardziej powszechnie. Infrastruktura miejska wielu miast staje się coraz bardziej praktyczna, a przy tym interaktywna, i tym samym jest bardziej użyteczna dla wszystkich, którzy poruszają się w przestrzeni miejskiej. Na inteligentne miasto składa się wiele elementów, które mogą być do niego zaliczone. Jednym z nich jest oświetlenie miejskie.

Oświetlenie miejskie to pojęcie bardzo szerokie. Zalicza się do niego nie tylko latarnie, ale też wszelkie inne punkty świetlne, w tym oświetlenie budynków, podświetlenia fontann czy inne mniejsze źródła światła. Sztuczne światło w mieście jest niezbędne, a funkcji, jakie spełnia, jest sporo.

Oświetlenie miejskie to nie tylko widoczność po zmroku

Podstawowym zdaniem oświetlenia miejskiego jest zapewnić wystarczającą ilość światła po zapadnięciu zmroku. Dzięki temu można się po mieście po prostu poruszać, a dodatkowo zwiększa się poziom bezpieczeństwa i samo jego poczucie. Bez sztucznego światła miasta zamierałyby wraz z zachodem słońca.

Jednakże oświetlenie uliczne spełnia też inną funkcję, choć niejako wynika ona z wymienionej wyżej. Oświetlone miasto to miasto, w którym ludzie nie zamykają się w domach po zmroku i wychodzą między innymi doświadczać miasta nocą. To szczególnie ważne w przypadku miast żyjących z turystyki. Stosując dobrze dobrane oświetlenie można dodatkowo podkreślić walory turystyczne danego miejsca, najpiękniejszych miejsc czy budynków.

Nowoczesne oświetlenie LED to nowa jakość światła

Lampy LED systematycznie wypierają starsze typy oświetlenia jak sodowe czy rtęciowe. Największym argumentem przemawiającym za zastosowaniem LED-ów jest oszczędność. W przypadku oświetlenia miejskiego może to oznaczać obniżkę kosztów eksploatacji nawet o połowę. Dodatkowo dochodzą do tego mniejsze gabaryty opraw, a co za tym idzie możliwość zastosowania mniejszych lamp.

Innym ważnym elementem oświetlenia jest system zarządzania. Stosując odpowiednie oprogramowanie można perfekcyjne dostosować światło, jego ilość i natężenie, do potrzeb. Sterowanie oświetleniem ulicznym może obecnie odbywać się całkowicie automatycznie.

Piękne i ekologiczne oświetlenie uliczne

Odpowiednio dobrane i zainstalowane oświetlenie uliczne LED jest w stanie nadać przestrzeni miejskiej całkiem nowego wyrazu i uczynić ją bardziej atrakcyjną. Przy okazji miasto oświetlone inteligentnym system oświetlenia z użyciem LED-ów jest bardziej ekologiczne. Nie bez znaczenia jest to, że diody LED emitują światło o lepszej dla ludzkiego oka barwie niż inne dotychczas stosowane rodzaje świetlówek.

W naszym asortymencie znajdują się lampy uliczne i parkowe. Istotną zaletą jest możliwość regulacji kąta rozsyłu światła, co jest bardzo ważną kwestią przy montażu lamp wzdłuż dróg szybkiego ruchu, autostrad i innych miejsc gdzie oświetlenie odgrywa kluczową rolę, wpływając na bezpieczeństwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl