Zamiast tradycyjnego żyrandola - plafony, listwy i kinkiety

Wśród różnorodnych wnętrz, w jakich przychodzi mieszkać czy pracować, na pewno znajdą się i takie o dość niskim suficie. Wydawać by się mogło, że bez powieszenia żyrandola, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie pokoju, kuchni czy sypialni, nie jest możliwe prawidłowe oświetlenie takiego wnętrza. A jest wręcz przeciwnie. Brak żyrandola wcale nie musi oznaczać braku światła.

Wybór typów oświetlenia, jakie można obecnie kupić w sklepach oświetleniowych, sprawia, że żyrandol można z powodzeniem zastąpić innymi źródłami światła, w tym również takimi, które montuje się właśnie na suficie.

Plafon zamiast wiszącego żyrandola

W pomieszczeniach z niskim sufitem powieszenie żyrandola może w znacznym stopniu ograniczyć jego funkcjonalność, a przy tym stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa domowników czy użytkowników. Kto lubi mocne centralne światło w pomieszczeniach, gdzie przebywa, może wykorzystać do tego celu plafony sufitowe.

Nowoczesne i wydajne plafony nie tylko w pełni zastąpią żyrandol pod względem funkcjonalnym, ale odpowiednio dobrane powiększą pomieszczenie optycznie, sprawiając wrażenie, że jest wyższe niż w rzeczywistości. Nowoczesne technologie, na czele z diodami LED sprawiają, że plafony są niewielkie i atrakcyjne wizualnie, a przy tym emitują wystarczającą ilość światła. A samo światło może być różnej barwy, w tym w kolorach z palety RGB. Nie trzeba chyba dodawać, że plafony mają rozmaite kształty i bez problemu można dopasować plafon do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie.

Listwy i szyny oświetleniowe również praktyczne

W wielu wnętrzach, szczególnie tych urządzonych w nowoczesnym stylu, z góry rezygnuje się z żyrandoli, a w ich miejsce montuje szyny lub listwy oświetleniowe. Reflektory zamontowane na szynach można kierować w dowolne punkty pomieszczenia. Listwy z kolei są nie tylko nowoczesnym elementem dekoracyjnym, ale dają naprawdę dużo światła. Te drugie montuje się też, aby wywołać w pomieszczeniu pożądany nastrój.

Kinkiety jako oświetlenie miejscowe

Nawet posiadając duży i wydajny żyrandol, warto stosować oświetlenie miejscowe. Także, gdy głównym punktem świetlnym w pomieszczeniu jest plafon sufitowy, na ścianach przydadzą się kinkiety. One również nie tylko doświetlą wnętrze, ale skierowane ku górze sprawią, że odbite od sufitu światło optycznie "podniesie" sufit. Sufit dodatkowo odbije światło.

Nowoczesne kinkiety również korzystają z zalet oświetlenia ledowego, a na rynku nie brak jest zestawów złożonych z plafonów i kinkietów, o identycznym lub pasującym do siebie designie.

Wybierając jedno z powyższych rozwiązań (lub kilka) można całkowicie zniwelować niedogodności wynikające ze zbyt niskich sufitów i uczynić mieszkanie zarówno praktycznym, jak i przytulnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl