Miejskie iluminacje świetlne na co dzień i na szczególne okazje

Przestrzenie miejskie, czy to publiczne, czy będące własnością podmiotów prywatnych, ulegają szybkim przeobrażeniom. Miasta zamieniają się błyskawicznie i często są nie do poznania, gdy porównać je z tym, co było kilka czy kilkanaście lat temu. W poprawie warstwy wizualnej coraz częściej sięga się po iluminacje świetlne, dzięki którym można całkowicie zmienić miasto.

Przeobrażenie miast to element coraz częściej stosowanych strategii marketingowych. Dziś na sukces miasta składa się wiele czynników: popularność wśród turystów, renoma w biznesie i zadowolenie z życia jego mieszkańców. Z racji tego, że często liczy się pierwsze wrażenie, to wiele miast stawia na poprawę wyglądu. Poza remontami, dbaniem o jakość miejskiej infrastruktury, często stosowanym sposobem jest montaż iluminacji miejskich.

Iluminacje miejskie wydobywają piękno oświetlanej przestrzeni

Rozświetlenie danego miejsca nie służy temu, aby brzydki kawałek przestrzeni uczynić pięknym, ale, aby wydobyć z atrakcyjnych miejsc jeszcze więcej piękna. Dzięki światłu można podkreślić walory architektoniczne budynków i uwydatnić detale niewidoczne za dnia. Iluminacje świetlne stosuje się na budynkach, przy fontannach czy na placach miejskich. Ich atutem jest też to, że stanowią po prostu element miejskiego oświetlenia i czynią przestrzeń miejską bardziej przyjazną po zmroku.

Iluminacje miejskie o każdej porze roku

Kiedyś spotykało się je z reguły z okazji świat Bożego Narodzenia, aby wywołać świąteczny nastrój. Obecnie, możliwości techniczne spowodowały, że można tworzyć jeszcze bardziej wyszukane iluminacje świetlne i stosować je na wiele okazji lub nawet przez cały czas. Szczególnie technologie ledowe sprawiły, że iluminacje są dziś o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie, a przy tym energooszczędne i ekologiczne.

Iluminacje świetlne na 100-lecie odzyskania niepodległości

Rok 2018 jest wyjątkowy dla Polski. W tym roku nasz kraj obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości i w wielu miejscach odbywać się będą rozmaite uroczystości upamiętniające ten fakt, a w wielu trwają one przez cały rok. W ich trakcie na pewno eksponowane będą polskie barwy narodowe, czyli biało-czerwone.

Iluminacje świetlne są świetnym sposobem na to, aby jeszcze bardziej podkreślić uroczysty charakter tego roku. W wielu miastach na pewno pojawią się, a w niektórych już są, rozmaite iluminacje, szczególnie w patriotycznych biało-czerwonych barwach czy z liczbami charakterystycznymi dla rocznicy, czyli 1918 i 2018. Nie powinno wiec dziwić, jak w przestrzeni miejskiej pojawią się podświetlane flagi narodowe, przywieszki, neony, foto ramy czy bramy świetlne. Na pewno w ten sposób zostaną uwydatnione budynki, pomniki czy inne miejsca związane z rocznicą.

Efektowne światło w postaci iluminacji na pewno podkreśli wyjątkowy charakter rocznicy odzyskania niepodległości, zarówno podczas oficjalnych uroczystości, jak i na co dzień, niosąc za sobą także walor edukacyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl