Kategorie bloga
Tagi z bloga
Jakie oświetlenie do hoteli, pubów, barów i restauracji?

Oświetlenie jest jednym z podstawowych czynników wpływających na to, jak dane miejsce wygląda i się prezentuje, a w efekcie, jak jest postrzegane przez odbiorców. Warto zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie dostosowane do wielu czynników.

Miejsca takie jak hotele, bary czy restauracje muszą być oświetlone szczególnie starannie. Ich klienci oczekują, że spędzą w danym miejscu miłe chwile i że spełni ono ich oczekiwania. W takich miejscach oświetlenie jest szczególnie istotne. Jednakże, każdy obszar takiego miejsca wymaga innego oświetlenia.

Oświetlenie zewnętrzne budynków HoReCa

Oświetlenie zewnętrzne wpływa na wygląd, a tym samym na pierwsze wrażenie. Od tego może zależeć to, czy klient będzie zachęcony i wejdzie do środka. Różne lokale wymagają równego oświetlenia, jednego bardziej stonowane, inne bardziej intensywnego. Warto zadbać o to, aby światło zewnętrzne współgrało z charakterem firmy, a nawet odpowiadało barwom stosowanym w identyfikacji wizualnej firmy. Istotne elementy budynku powinny zostać podkreśloną właśnie grą świateł i cieni.

Wejście, hol i recepcja - pierwsze pozytywne wrażenie dzięki świetle

Przestrzeń tuż za wejściem jest pierwszą częścią wnętrza, z jaką ma do czynienia klient i już na jej podstawie ocenia jakość i charakter miejsca. Ten obszar w większości wypadków powinien kojarzyć się z odpoczynkiem i relaksem, dlatego powinny w nim dominować barwy bliższe ciepłym. Z kolei miejsce pracy takie jak recepcja powinno być oświetlone jaśniej, aby lepiej pracowało się załodze.

Jakie światło w pokoju hotelowym?

Choć różne osoby mają różne oczekiwania względem pokoju hotelowego, to jednak z reguły oczekują atmosfery sprzyjającej wypoczynkowi. Osiągnięciu tego celu sprzyjać będzie ciepła barwa światła w części sypialnej. W łazience z kolei konieczne jest światło jasne nad lustrem czy toaletką. W nowocześnie urządzonych pokojach hotelowych spotyka się również dekoracyjne żarówki o kolorowych barwach, które gość może dostosować do swoich preferencji.

Oświetlenie restauracji i baru

Charakter oświetlenia takich miejsc zależny jest, rzecz jasna, od typu miejsca. Bary, kluby czy puby to miejsca, gdzie dominuje oświetlenie żywe, często zmienne pod względem koloru i natężenia. Takie efekty można obecnie łatwo uzyskać dzięki oświetleniu LED. Z kolei restauracje mają sprzyjać raczej atmosferze odpoczynku przy posiłku. Tam lepsze będzie oświetlenie stonowane i dyskretne. Miejsca robocze dla obsługi takich miejsc powinny być strefami oświetlonymi jaśniejszym oraz jednolitym światłem. Świetnym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni klubowej czy barowej będą też meble z poświetleniem LED

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl