Kategorie bloga
Tagi z bloga
Tegoroczne bożonarodzeniowe trendy w dekoracjach

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Na atmosferę tych dni niewątpliwie wpływ ma ich oprawa, a jednym z jej elementów są dekoracje. Święta to czas, kiedy dekoruje się nie tylko choinkę - ozdoby pojawiają się w całym mieszkaniu, a nawet na zewnątrz.

Motyw przewodni na Boże Narodzenie AD 2017

Trendy świąteczne z reguły pokrywają się z aktualnymi trendami, a więc wśród dekoracji tegoroczne Boże Narodzenie naleźć będzie można elementy w stylach:

  • retro,
  • rustykalnym,
  • naturalnym,
  • modernistycznym.

Jak zawsze wszystko po to, aby stworzyć atmosferę rodzinnej intymności, ciepła i miłości. Święta tegoroczne powinny być "zachwycającym momentem", jak twierdzą trendsetterzy.

Boże Narodzenie w stylu retro

Designerzy proponują powrót do czasów sprzed lat, do beztroskiego dzieciństwa, w którym wszystkie przedmioty były prostsze w budowie i wyprodukowane z naturalnych materiałów. Zalecany jest więc styl vintage, w którym doskonałość nie jest najważniejsza. A taki efekt można uzyskać zarówno poprzez wieszanie ozdób na choince czy rozmieszczenie różnych drobiazgów w różnych zakątkach mieszkania. Nie będzie problemem, gdy wśród nich będą takie, które mają niedoskonałości czy nawet takie, które mają już swoje lata. Dobrze, jeśli będą też proste i niewyszukane. Zaleca się spojrzenie bardziej przychylnym okiem na motywy ludowe.

Święta rustykalne i naturalne

Jeśli mowa o elementach ludowych, to nie można zapomnieć o stylu rustykalnym. Moda na to, co tradycyjne i związane ze wsią jest dziś wszechobecna i również projektanci dekoracji bożonarodzeniowych będą go wykorzystywać w tym roku. W ruch pójdą więc naturalne materiały, takie jak drewno, glina, rośliny, szyszki itp. Aby było bardziej sielsko, warto mieszkanie przyozdobić obrusami, serwetkami czy bieżnikami. Do całości idealnie pasować będą świece i ciepłe oświetlenie. Jeśli zaś chodzi o kolory, to najpiękniej będzie wyglądać mieszkanie przyozdobione jak łono natury o tej porze roku: biele i szarości śniegu z zielonymi i brązowymi elementami roślinnymi.

Jeśli o naturze mowa, to choinka również powinna być naturalna, a do tego przyozdobiona naturalnymi dekoracjami, wykonanymi z papieru, drewna, waty, włóczek, tkanin, a nawet kolorowych ptasich piór. W kuchni również warto postawić na tradycję, a więc, zamiast kupować, warto pokusić się o samodzielne wykonanie choć kilku rzeczy, które zazwyczaj kupuje się gotowe w sklepie. A jeśli już kupować, to także od lokalnych producentów i sprzedawców.

Dla każdego coś innego - modernizm w święta

Kto woli nieco bardziej nowoczesne klimaty, również nie powinien narzekać na brak oferty. Dekoracje o abstrakcyjnych czy geometrycznych kształtach również powinny być dostępne w sklepach. Będą też wśród nich ozdoby inspirowane sztuką kinetyczną. W tym stylu dominować będzie nieodzowna czerń, biel i szarości, aczkolwiek przeplatane bardziej ciepłymi elementami, jak złoto, miedź czy zieleń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl