Kategorie bloga
Tagi z bloga
Oświetlenie LED w przemyśle - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wykorzystanie technologii oświetlenie LED w przemyśle jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w tej dziedzinie. Niewątpliwym atutem tego rodzaju oświetlenia jest jego praktyczne zastosowanie. Mamy możliwość rozplanowania, które obszary hali mają być oświetlone i w jakim stężeniu. Źródła światła LED nie emitują promieniowania UV, nie dają efektu stroboskopowego (migotania), bardzo dobrze odwzorowują barwy - Ra 0,7-0,85. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracowników znajdujących się na hali.

Pod tym względem zastosowanie źródeł światła LED w przemyśle wyprzedza tradycyjne oświetlenie używane w zastosowaniach przemysłowych. Istotnym aspektem jest również kwestia ochrony środowiska oraz wizerunek nowoczesnej firmy stosującej oświetlenie LED. Mimo, że oświetlenie to nie należy do najtańszych, w zależności od tego jakie źródło światła jest zamieniane na oświetlenie LED, zwrot inwestycji następuje w okresie od kilku miesięcy do 2 lat. 

  

Zalety oświetlenia LED: 

- ogromna oszczędność energii, która sięga nawet do 90% 

  •        2,5 krotnie mniejsze od świetlówek tradycyjnych 
  •        2,5 - 4 krotnie mniejsze od lamp sodowych i metalohalogenów 
  •        7-10 krotnie mniejsze od halogenów tradycyjnych 

- błyskawiczne rozpalanie sie diody 

- lampy przemysłowe LED świecą min. 50.000 godzin – 12 lat świecenia po 12 godzin dzienne, 6 lat po 24 h dziennie, daje to nawet kilkukrotną oszczędność na wymianie źródeł światła 

- koszty oświetlenia mogą być zredukowane o ponad 90% w całym okresie eksploatacji 

  

Zaletą oświetlenia przemysłowego jest na pewno ich długa żywotność i ogromna energooszczędność, ale nie tylko. Wykonanie lampy led, też jest godne uwagi. Obudowa jest zazwyczaj miedziana, dzięki temu ciepło jest lepiej odprowadzone od diody, co gwarantuje większą żywotność lampy przemysłowej LED. W tego typu lampach większość producentów dopasowuje przetwornicę do diody, co daje jej ogromną przewagę nad tradycyjnymi lampami. Lampy przemysłowe LED  gwarantują nam oszczędność, warto również pamiętać o wyżej wymienionych atutach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl