Kategorie bloga
Tagi z bloga
Oświetlenie biurowe - jak wybrać te idealne?

Wykonując jakąkolwiek pracę, każdy z nas odbiera zmysłem wzroku blisko 90% informacji, co powoduje, że oświetlenie biurowe LED. Jest to cenna wiedza, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że blisko 20 milionów ludzi w Polsce to pracownicy biurowi, którzy 8 godzin dziennie spędzają nad różnego rodzaju papierami bądź przed monitorami komputerów. Wygoda widzenia jest niczym innym jak możliwością rozróżniania szczegółów, sprawnym spostrzeganiem pozbawionym ryzyka i przykrych odczuć.

Co ważne dla wszystkich przedsiębiorców, oświetlenie biurowe LED to jedna z najbardziej ekonomicznych metod oświetlania, pozwalająca na spore oszczędności, jeżeli chodzi o zużycie energii. Równocześnie pozwala ono na uzyskanie bardzo dobrej jasności światła, odpowiedniej do pracy przy monitorze czy papierze.

Zapewnienie, żeby oświetlenie biurowe LED było odpowiednie jest obowiązkiem każdego pracodawcy zgodnie z Kodeksem Pracy. W pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie elektryczne o parametrach zgodnych z Polskimi Normami. Jeżeli chodzi o natężenie światła przy pracach takich jak pisanie ręczne, czytanie czy obsługa klawiatury jest to około 500 luksów.

Idealne oświetlenie biurowe to połączenie oświetlenia pośredniego i bezpośredniego. Ergonomiczne urządzenie stanowiska pracy zapewnia wykorzystanie zarówno oświetlenia LED, jak i wpadającego oświetlenia dziennego. Ważnymi parametrami oświetlenia biurowego jest odpowiednia jego moc i brak efektu oślepiania. Jeżeli chodzi o światło pośrednie, można je osiągnąć za pomocą lamp sufitowych lub ściennych. Ta część oświetlenia powinna dawać moc około 400 luksów. Ten typ oświetlenia jest uzupełniany przez oświetlenie miejsca pracy za pomocą lampek dla danego stanowiska bądź lampek przy biurku.

O tym, że oświetlenie biurowe LED to doskonały sposób zarówno na oszczędności, jak i na zapewnienie pracownikom komfortowych warunków pracy, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest to jak do tej pory najskuteczniejsza i najtańsza metoda, która doskonale współgra ze światłem naturalnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl