Kategorie blog
Okazje cenowe
Zestaw 2 lamp ogrodowych Led solarnych TURIN 479-04
Zestaw 2 lamp ogrodowych Led solarnych TURIN 479-04

49,90 zł

Cena regularna: 69,90 zł

szt.
Oświetlenie przemysłowe LED
Oświetlenie przemysłowe LED

Oświetlenie przemysłowe LED

Wykorzystanie technologii oświetlenia LED w przemyśle jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w tej dziedzinie. Niewątpliwym atutem tego rodzaju oświetlenia jest jego praktyczne zastosowanie. Mamy możliwość rozplanowania, które obszary hali mają być oświetlone i w jakim stężeniu. Źródła światła LED nie emitują promieniowania UV, nie dają efektu stroboskopowego (migotania), bardzo dobrze odwzorowują barwy - Ra 0,7-0,85. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracowników znajdujących się na hali.

Pod tym względem zastosowanie źródeł światła LED w przemyśle wyprzedza tradycyjne oświetlenie używane w zastosowaniach przemysłowych. Istotnym aspektem jest również kwestia ochrony środowiska oraz wizerunek nowoczesnej firmy stosującej oświetlenie LED. Mimo, że oświetlenie to nie należy do najtańszych, w zależności od tego jakie źródło światła jest zamieniane na oświetlenie LED, zwrot inwestycji następuje w okresie od kilku miesięcy do 2 lat. 

 

 

Zastosowanie technologii oświetlenia LED w przemyśle

Zastosowanie technologii oświetlenia LED w przemyśle jest już standardem. Wykorzystanie jej w przemyśle pozwala nie tylko zredukować koszty zużywanej energii elektrycznej, ale również oświetlić ściśle zdefiniowane obszary w halach fabrycznych, na liniach montażowych czy też poszczególne elementy maszyn światłem ciągłym, niepowodującym niekorzystnego w tym przypadku efektu stroboskopowego.

Występuje on wówczas, gdy wirujący element maszyny oświetlany jest pulsującym światłem (np. pochodzącym z jarzeniówki). Wówczas następuje nieprawidłowe wrażenie zwolnienia, pozornego zatrzymania, a nawet odwrócenia kierunku ruchu obracającego się elementu. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństw pracowników znajdujących się na hali. Pod tym względem zastosowanie źródeł światła LED w przemyśle wyprzedza tradycyjne oświetlenie stosowane w zastosowaniach przemysłowych.

Największą zaletą technologii LED jest wysoka energooszczędność. W porównaniu z powszechnie używanymi źródłami światła przemysłowe lampy LED pozwalają oszczędzić od 50 do 70% zużywanej dotychczas energii, a czas ich pracy jest 4-5 razy dłuższy niż czas pracy standardowej lampy. Dzięki oszczędnościom płynącym zarówno ze zużycia energii jak wymianie czy serwisowaniu przemysłowych lamp LED, przedsiębiorstwo może przeznaczyć większe środki na produkcję czy rozwój.

Oświetlenie dużych obiektów stanowi wymagające wyzwanie, któremu sprostać może lampa przemysłowa LED. Walory tego rodzaju lamp wyróżniają je spośród konkurencyjnych propozycji, co sprawia, że oświetlenie przemysłowe coraz częściej opiera się na montażu lamp LED. 

Lampy przemysłowe LED

Lampy LED są najkorzystniejszym rozwiązaniem, doskonale sprawdzającym się w oświetlaniu dużych hal przemysłowych oraz magazynów. Także supermarkety i podziemne parkingi, jak również większe obiekty sportowe bywają często oświetlane tego typu lampami.

Poza ekonomicznymi względami zastosowania omawianego oświetlenia, warto wspomnieć o komforcie przebywania w pomieszczeniu rozświetlanym lampami LED. Zarówno klienci supermarketów, jak i kierowcy parkujący swoje pojazdy na miejscach podziemnych docenią użycie wysokiej jakości lamp, które korzystnie wpłyną na ich samopoczucie oraz wzrok.

Pracownicy magazynów i hal fabrycznych oraz montażowych będą pracować bardziej wydajnie, z uwagi na lepsze warunki pracy. Ponadto oświetlenie LED znacząco wpływa na bezpieczeństwo, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku pracy przy maszynach, mogących spowodować uszkodzenia ciała. Lepsze oświetlenie nie męczy oczu i ogranicza wystąpienie złudzeń optycznych wynikających z pulsującego światła lamp jarzeniowych.

Oświetlenie przemysłowe LED stanowi więc jeden z najbardziej korzystnych i polecanych rodzajów światła w odniesieniu do dużych obiektów, wymienionych w powyżej. Warto zainteresować się bliżej ofertą lamp dostępną w sklepie internetowym amled.pl, gdyż bogaty asortyment zapewnia szeroki wybór, co z kolei umożliwia klientom wyposażenie swojego obiektu w lampy najwyższej jakości. 

Zalety oświetlenia LED: 

Najwyższa energooszczędność

Widoczną tendencją w branży oświetlenia przemysłowego jest stosowanie energooszczędnych źródeł świstała LED w celach obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Koszty te można znacznie zredukować głównie za sprawą niższego zużycia energii elektrycznej przez ledowe źródła światła jak i brak częstego serwisu i wymian spowodowanych naturalnym zużyciem. Żywotność przemysłowych lamp LED jest wielokrotnie dłuższa od innych źródeł światła i może osiągać kilkadziesiąt tysięcy godzin prawidłowego działania.  

- ogromna oszczędność energii, która sięga nawet do 90% :

  • 2,5 krotnie mniejsze zużycie od świetlówek tradycyjnych 
  • 2,5 - 4 krotnie mniejsze zużycie od lamp sodowych i metalohalogenów 
  • 7-10 krotnie mniejsze zużycie od halogenów tradycyjnych 

- błyskawiczne rozpalanie sie diody 

- lampy przemysłowe LED świecą min. 50.000 godzin – 12 lat świecenia po 12 godzin dzienne, 6 lat po 24 h dziennie, daje to nawet kilkukrotną oszczędność na wymianie źródeł światła 

- koszty oświetlenia mogą być zredukowane o ponad 90% w całym okresie eksploatacji 

Zaletą oświetlenia przemysłowego jest na pewno ich długa żywotność i ogromna energooszczędność, ale nie tylko. Wykonanie lampy led, też jest godne uwagi. Obudowa jest zazwyczaj miedziana, dzięki temu ciepło jest lepiej odprowadzone od diody, co gwarantuje większą żywotność lampy przemysłowej LED. W tego typu lampach większość producentów dopasowuje przetwornicę do diody, co daje jej ogromną przewagę nad tradycyjnymi lampami. Lampy przemysłowe LED  gwarantują nam oszczędność, warto również pamiętać o wyżej wymienionych atutach. 

 

 

Brak efektu stroboskopowego

Dodatkowym powodem, dla którego zaleca się stosowanie lamp LED w przemyśle jest brak powstałego efektu stroboskopowego. Jest to szczególnie istotne tam gdzie pracują maszyny z elementami wirującymi. Światło pulsacyjne generowane przez jarzeniówki powoduje optyczne złudzenie spowolnienia, zatrzymania lub odwrotu kierunku ruchu elementu maszyn co powoduje potencjalne niebezpieczeństwo dla pracowników. Lampy LED generują światło ciągłe, które niweluje efekt stroboskopowy. Dobrze dostosowane oświetlenie do warunków pracy może przyczynić się do wzrostu produktywności zakładu poprzez mniejsza liczbę błędów czy redukcją zmęczenia pracowników na skutek źle dobranego światła.

Instalując oświetlenie w obiektach przemysłowych należy wziąć także pod uwagę potencjalnie występujący efekt olśnienia, który wpływa na dyskomfort pracowników i może doprowadzić do pogorszenia jakości pracy i bezpieczeństwa. Na skutek występowania bardzo jasnych punktów w polu widzenia, znacznie podnoszących kontrast luminacji występuje niewygoda widzenia i powiązane z nią znużenie, brak rozpoznania występujących w pobliżu przedmiotów, chwilowe zaślepienie. Niepożądane olśnienie nie jest spowodowane jedynie poprzez bezpośredni kontakt wzrokowy człowieka ze źródłem światła ale może powstać także pośrednio poprzez odbicie od gładkich powierzchni maszyn, ścian czy elementów wyposażenia hali. Istotne jest możliwie równomierne oświetlenie przestrzeni obiektu przemysłowego aby zniwelować powstanie dużych kontrastów luminacji uciążliwych dla pracowników.  

Normy regulujące natężenie światła w miejscu pracy

Kodeks pracy w art. 207 reguluje kwestie oświetlenia w miejscu pracy w sposób następujący:

Pracodawca jest zobowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

Z kolei Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy przedstawia szereg zaleceń w stosowaniu oświetlenia sprzyjającemu komfortowi pracy i bezpieczeństwu pracownika odnosząc się do oświetlenia obiektów budowlanych zakładów pracy, pomieszczeń pracy jak i nakładają obowiązek dołączenia do oceny ryzyka zawodowego okresowej oceny oświetlenia stanowisk pracy.

Szczegółowe wymagania w tych zakresach określone są w europejskich normach:

  • PN EN 12464-1:2012- Światło i oświetlenie - Oświetlenie miejsc pracy - Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach,
  • PN EN 12464-2:2014-05- Światło i oświetlenie - Oświetlenie miejsc pracy - Część 2: Miejsca pracy na zewnątrz.

Ekonomiczne oświetlenie w przemyśle

Oświetlenie przemysłowe LED staje się coraz powszechniej stosowane w zakładach przemysłowych. Dla właścicieli firm i zakładów jest do dobry wybór ze względu na trwałość oświetlenia LED. Średnia długość żywotności lamp LED waha się średnio około 30 lat ciągłego świecenia. Lampy LED świecą zawsze określoną barwą niezależnie od dokładnych parametrów prądu, którym są zasilane. Dodatkowym atutem takiego oświetlania jest spora energooszczędność. 

Oświetlenie przemysłowe LED jest się w stanie zwrócić już po upływie kilku miesięcy ciągłego użytkowania. Dlatego coraz większa ilość osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.  

Osoby, które zdecydują się na oświetlenie LED, mogą wybierać spośród szerokiej gamy rodzajów lamp. Dostępne są proste rozwiązania obejmujące oprawy hermetyczne LED oraz oprawy otwarte LED, które idealnie sprawują się przy oświetlaniu powierzchni przemysłowych oraz biurowych. Ludzie poszukujący bardziej specjalistycznych rozwiązań LED, znajdą na przykład lampy przemysłowe wysokiego składowania, które to zostały zaprojektowane by w wysokich magazynach skupić światło tak, aby dobrze oświetlić wąskie uliczki magazynowe przy niewielkiej ilości stosowanych lamp. Istnieją także specjalne lampy przeciwwybuchowe LED, które są przeznaczone do strefy zagrożonej wybuchem. 

Oświetlenie przemysłowe LED cały czas się rozwija i powstają nowe, specjalistyczne lampy, które mają możliwość spełniania wymagań nawet najbardziej wymagających klientów. Ponadto jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne i przynoszące oszczędności, co docenią wszyscy ci, którzy zdają sobie sprawę z faktu, jak bardzo w ostatnich latach wzrosły opłaty związane z elektrycznością. Oświetlenie przemysłowe LED okazuje się idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie mamy możliwość odpowiednio manipulować światłem dziennym i łączyć je w sposób optymalny ze światłem sztucznym.  

Z roku na rok coraz więcej właścicieli firm decyduje się na oświetlenie przemysłowe LED, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, jak ergonomiczne i ekonomiczne jest to rozwiązanie. 

Zastosowanie i właściwości lamp przeciwwybuchowych

Lampy przeciwwybuchowe są lampami specjalnego użytku w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem różnego pochodzenia. Stosuje się je w zakładach przemysłowych, fabrykach i innych obiektach, gdzie takie zagrożenie może występować. Lampy takie cechują się odpornością na uszkodzenie w przypadku zaistnienia sytuacji niebezpiecznych, w tym głównie wybuchów. Ich trwałość gwarantuje ciągłość działania w sytuacji, kiedy źródło światła jest niezbędne do akcji ratowniczej lub ewakuacji z budynku.

 

 

Zastosowanie i przeznaczenie lamp przeciwwybuchowych

Lampy oraz oprawy przeciwwybuchowe stosuje się w obiektach oraz na przestrzeniach otwartych, gdzie występuje zagrożenie wybuchem substancji takich, jak m.in. gazy, pyły, pary, mgły cieczy palnych z powietrzem czy włókien. Stosowane są więc one w różnego rodzaju zakładach przemysłowych, szczególnie w branży chemicznej. Inne miejsca ich zastosowania to rafinerie petrochemiczne czy kopalnie, czyli miejsca, gdzie dokonywana jest obróbka łatwopalnych substancji, szczególnie paliw kopalnych.

Lampy przeciwwybuchowe i ich właściwości

Jak wskazuje nazwa, lamy te mają być odporne na zagrożenia powodowane przez wybuchy i inne podobne zdarzenia losowe. Ciągłość działania jest istotna ze względów bezpieczeństwa. Działające oświetlenie jest niezwykle pomocne dla załogi, która znalazła się w zagrożonym miejscu, jak również umożliwia przeprowadzenie akcji ratunkowej. Lampy przeciwwybuchowe są też odporne na wybuchy, które nie powodują większego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, dzięki czemu nie ma potrzeby ich wymiany w przypadku wystąpienia wybuchu. Aby lampa została zakwalifikowana do przeciwwybuchowej, wśród szeregu warunków musi spełnić zlecenia dyrektywy ATEX wydanej przez Unię Europejską. Zazwyczaj lampy i oprawy przeciwwybuchowe zgodne z tą dyrektywą oznaczone są symbolem „ex”. Najczęściej spotykane są lampy przeznaczone do stref 1,21 oraz 1,22 zagrożenia wybuchem. Cechują się one również odpornością na wilgoć oraz pyły i posiadają wysokie stopnie ochrony, np. IP 66.

Lampy przeciwwybuchowe i ich rodzaje

Na rynku dostępne są rozmaite lampy oraz oprawy przeciwwybuchowe, dzięki czemu nie ma problemu z doborem pod względem wielkości, kształtu czy mocy źródła światła. Można wybrać spośród lamp natynkowych bądź wpuszczanych. Źródłem światła w lampach i oprawach przeciwwybuchowych mogą być zarówno żarówki, świetlówki, jak i coraz powszechniejsze diody LED. Wiele modeli lamp może współpracować w trybie awaryjnym w połączeniu z centralną baterią.

W obiektach, gdzie nawet najwyższa klasa szczelności to za mało i wymagane są ekstremalne zabezpieczenia, stosowane muszą być lampy spełniające standardy certyfikatu ATEX. Mowa tu o strefach zagrożonych wybuchem. Dzięki temu, miejsca o podwyższonej klasie ryzyka wybuchem również przyczynić się ,mogą do spotęgowania oszczędności na obiekcie, przy zastosowaniu lamp przeciwwybuchowych LED.

Seria EXA to lampy przeciwwybuchowe LED EX w formie naświetlacza LED, idealne do montowania na ścianach. Lampy EX posiadają kąt rozsyłu 120 stopni, które sprawdzi się w grupie przeciwwybuchowej IIB i IIC. Naświetlacze LED EX nadają się do oświetlania naftobaz, stacji paliw itp. Mimo rozsyłu strumieniowego 120 stopni, skonstruowano je tak, aby diody nie były widoczne bezpośrednio, co redukuje olśnienie przykre.

Seria lamp dla stref EX serii EXB to innowacyjne rozwiązanie dla doświetlania dużych powierzchni z sufitu. Jej podstawowym atutem jest bardzo szeroki kąt świecenia sięgający 220 stopni. Lampy EXB posiadają szczelność IP66, oraz klasę korozyjną WF2. Lampa przeciwwybuchowa LED EXB o szerokim kącie rozsyłu idealnie nadaje się jako główne światło na otwartych przestrzeniach.

Lampy przeciwwybuchowe LED serii LC-EXC wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością świetlną przekraczającą 100lm/W na wyjściu oprawy. Światło kierowane w kącie 140 stopni bardzo mocno doświetla powierzchnię nad którą jest zawieszona, czyniąc ją idealnym źródłem światła podstawowego, w strefach zagrożenia wybuchem.

Lampy EX serii EXD to swoisty odpowiednik lamp High Bay LED. Możliwy do wykonania nawet w mocy 120W, ten rodzaj lampy posiada unikatową zaletę - możliwość dostosowania rozsyłu światła za pomocą nałożenia soczewki. Pozwala to na zaprojektowanie lamp tak, aby idealnie pokryły powierzchnię obiektu, bez zbędnych strat światła.

Naświetlacze LED 

Naświetlacze LED stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych halogenów. Wyróżniają się najniższym zużyciem energii elektrycznej i bardzo długą żywotnością. Oferujemy szeroki wybór naświetlaczy LED o zróżnicowanej mocy, z czujnikami ruchu i zmierzchu.Wysoka klasa szczelności wynosząca IP65, umożliwia zastosowanie naświetlaczy LED zarówno w oświetleniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Naświetlacze LED doskonale oświetlą:

  • przestrzenie miejskie
  • hale przemysłowe
  • powierzchnie fabryczno - magazynowe
  • biura
  • obiekty handlowe
  • okolice witryn sklepowych
  • obiekty sportowe
  • elewacje
  • dziedzińce
  • bramy
  • ogrody
  • tablice i bilboardy reklamowe

Naświetlacze z czujnikiem ruchu

Naświetlacze z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzą się na przykład przy oświetlaniu chodników w miejscu przechodzenia oraz na korytarzach czy w budynkach biurowych. Profesjonalny naświetlacz LED wyposażony w czujnik ruchu można regulować pod kątem czułości i czasu działania.

Strefa działania czujnika to zazwyczaj od 2 do 11 metrów, a czas świecenia naświetlacza to od 5 sekund do nawet 10 minut. Naświetlacze z czujnikiem ruchu to nieodzowny element oświetlenia wejść, bram wjazdowych, tarasów czy alei.
 

Oprawy hermetyczne LED

Oprawy hermetyczne stosowane są do oświetlenia wnętrz, w których panują trudne warunki środowiskowe, np. przemysłowych hal produkcyjnych, pomieszczeń technicznychi magazynowych, warsztatów, szatni, piwnic i garaży, jak również oświetlenie obiektów zewnętrznych: parkingów wielopoziomowych, wiat składowych i innych zewnętrznych powierzchni zadaszonych. 

Lampy przemysłowe Medium Bay LED

Lampy przemysłowe Medium Bay LED zaprojektowane zostały do oświetlania powierzchni ze średnich wysokości montażu, lampy są unikalną klasą produktów, które wykorzystać można praktycznie wszędzie. Zintegrowane lampy LED tego typu coraz częściej stanowią zamiennik opraw IP65 ze świetlówkami LED, głównie ze względu na większą niezawodność i siłę świecenia. Ich wysoka wydajność i odporność pozwala na skuteczne ich wykorzystanie na obiektach o ciężkich warunkach przemysłowych, a nawet w warunkach zewnętrznych. 

Lampy przemysłowe LED medium bay serii LC-TRI1 są unikalnymi produktami oświetleniowymi wykonanymi z najwyższej jakości poliwęglanu o wysokiej przejrzystości. Odpowiednio dobrana konstrukcja oprawy, wraz z wysokiej klasy materiałami , tworzy lampę trwałą, wodoodporną i skutecznie niwelującą osiadanie kurzu. Dzięki temu, lampy przemysłowe LED LC-TRI1 wykorzystywać można w najcięższych warunkach przemysłowych, a nawet na zewnątrz. W przypadku potrzeby ściemniania, możliwe jest dostosowanie lamp LC-TRI1 do pełnego ściemniania ich za pomocą sterowania 1-10V.

Seria LC-MBH przystosowana jest do świecenia nawet z dużych wysokości, lampa przemysłowa LED LC-MBH to produkt idealny dla hal przemysłowych, typu open space. Szeroki kąt świecenia, oraz mleczna pokrywa, idealnie rozprowadza światło po dużej powierzchni, dając równomierne jej pokrycie, a przy tym redukując do minimum olśnienie przykre. Jest to też powód, dla którego lampy często wykorzystywane są jako doświetlanie stanowisk pracy. Podobnie jak lampy przemysłowe LED LC-TRI, tak i seria LC-MBH może być w pełni ściemniana. 

Inną serią lamp przemysłowych medium bay LED są lampy LC-TRI2. Jest to wariant lampy LC-TRI1, wykonany w oparciu o konstrukcję opraw IP65 do świetlówek LED. Zamiast świetlówek jednak, wykorzystują one diodowe panele PCB, oraz posiadają wmontowaną elektronikę. Podobnie jak LC-TRI1, lampy przemysłowe LED serii 2 wykonane są z poliwęglanu nierecyklingowego, który zapewnia długą żywotność lampy, oraz odporność na ciężkie warunki atmosferyczne. Są one również w pełni ściemnialne.

Lampy przemysłowe wysokiego składowania

Najlepiej dostosowane do zainstalowania oświetlenia LED, obiekty przemysłowe, to hale i magazyny wysokiego składowania. To, co je charakteryzuje, to potrzeba doświetlenia jedynie określonych obszarów, takiej hali. Dzięki uniknięciu doświetlania niewymaganych stref (np. bezpośrednio nad regałami), oświetlenie LED daje bardzo wysokie oszczędności energetyczne. 

Specjalistyczne lampy przemysłowe LED wysokiego składowania LC-LWS to lampy, których główną zaletą jest unikalny rozsył światła wyprofilowany w długą i wąską elipsę. Dzięki temu, wykorzystując nawet niewielką liczbę lamp, doświetlić można długie alejki, bez zbędnych strat świetlnych. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, bezpiecznych dla środowiska i zdrowia, lampy LC-LWS zapewniają silne i równomierne światło na powierzchni podłogi. Lampy przemysłowe LED LWS idealnie współpracują z systemami sterowania. Odpowiednie ich wykorzystanie pozwala na redukcję poboru energii nawet o 90%.

Lampy przemysłowe High Bay LED

Lampy przemysłowe High Bay LED to typowe oświetlenie LED przeznaczone do wykorzystania w obiektach typowo przemysłowych. Świecące z dużych wysokości, lampy High Bay LED są ekstremalnie wytrzymałe, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i trudne warunki pracy. Ich konstrukcja pozwala na uzyskanie bardzo dużych wydajności świetlnych, przy odpowiednim zabezpieczeniu diod przed uszkodzeniem. Podobnie jak w przypadku innych produktów przemysłowych, tak i lampy przemysłowe LED High Bay dzielą się na różne modele.

Lampy LED serii LC-HB są optymalnym rozwiązaniem dla hal typu ,,open space", o niewygórowanych wymaganiach dotyczących ciężkich warunków pracy. Duży radiator (o odpowiednio dobranej gęstości) odprowadza ciepło z matrycy LED-owej, zamontowanej pod pokrywą kubełkową, chroniącą ją przed pyłem, tak często unoszącym się w powietrzu (szczególnie na obiektach przemysłowych). Lampy przemysłowe LED LC-HB wykorzystują proste i skuteczne rozwiązania, dzięki czemu mimo wysokiej wydajności mają bardzo rozsądną cenę.

Lampy LED LC-HBW są rozwiązaniem w klasie szczelności IP65. Stosowane nie tylko wewnątrz hal przemysłowych, ale również w warunkach zewnętrznych. Lampy przemysłowe LED HBW posiadają optymalnie wąski kąt świecenia, kierowany lustrzanym odbłyśnikiem, modelującym rozsył. Światło emitowane jest przez wysokiej jakości diody SMD Lumenmax, zasilane przetwornicą Meanwell. Wszystko chronione jest szkłem hartowanym, zapewniającym szczelność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Unikalny system montażu pozwala na przytwierdzenie go zarówno do sufitu, jak i ścian, bez żadnych dodatkowych problemów.

Lampy LED LC-HBX to nowoczesne rozwiązanie, wykorzystujące unikalny system radiatora, dzięki czemu lampy te są płaskie, w porównaniu do LC-HB i LC-HBW. Nowoczesne rozwiązania pozwalaja na wykorzystanie bardzo wydajnych diod SMD Nichia. Lampy przemysłowe LED LC-HBX maja bardzo wysoką wydajność, a odpowiednio dostosowane PCB pozwala na stworzenie lamp o mocy ponad 200W. Lampy HBX podobnie jak HBW są w pełni szczelne i mogą być wykorzystywane w warunkach wysokiej wilgotności i zapylenia.

Dość unikalnym rozwiązaniem wśród lamp przemysłowych LED High Bay, jest lampa serii LC-HBU. Jej podstawową zaletą jest unikalna obudowa, która jest bardzo wąska. Dzięki temu, lampy High Bay LED LC-HBU montowane mogą być w miejscach o utrudnionym dostępie i ilości miejsca, jak sufity nad suwnicami itp.

Oświetlenie liniowe LED

Oświetlenie liniowe LED głównie stosowane jest w sklepach wielkopowierzchniowych. W takich obiektach doświetlane są ciągi komunikacyjne wzdłuż regałów i kas. Zaletą wykorzystania lamp liniowych LED jest prostota ich montażu. Wystarczy zasilić pierwszą z nich, aby zasilona była cała linia. Takie rozwiązanie upraszcza zasadniczo wykonanie instalacji elektrycznych i w znacznym stopniu ułatwia montaż, dając przy tym możliwość dalszej rozbudowy.

Lampy liniowe LED LC-LL to podstawowy i najbardziej uniwersalny model tego typu. Możliwość łączenia do 30 sztuk lamp liniowych LC-LL pozwala na stworzenie aż 45m linii świetlnej (przy użyciu lamp 150cm). Dzięki odpowiedniemu osprzętowi, wieszane mogą być, zarówno na sztywno, jak i zwieszane na linkach. Możliwość stworzenia tak długich linii pozwala na idealne i równomierne doświetlenie sklepów, magazynów niskiego składu, czy zakładów produkcyjnych. Lampy przemysłowe LED LC-LL mogą być również montowane pojedynczo, służąc za zwykłe oprawy - niekoniecznie łączone liniowo.

Lampy liniowe LED LC-OL to seria modułowo łączonych opraw LED przygotowana specjalnie dla obiektów opartych o tego typu rozwiązania. Dzięki unikalnej konstrukcji podczepianych modułów, lampy są łatwe w montażu i późniejszym użytkowaniu. W przypadku wymiany jednej lampy w całym ciągu linii, wystarczy jedynie wypiąć ją z szyny montażowej, a następnie ponownie podpiąć. To daje nieograniczone możliwości rozstawu opraw i dostosowania natężenia światła na danym obszarze. Lampy liniowe LEDLC-OL posiadają 3 podstawowe moduły podłączeniowe, z których każdy ma własne, unikalne zalety.

Pierwszym z modułów jest moduł LC-OLA. Jest on rozwiązaniem dedykowanym do obiektów, w których wymagany jest jak najniższy współczynnik UGR. Specjalne rozstawienie diod minimalizuje olśnienie przykre. Drugim typem modułu jest LC-OLB. Jest to podstawowy typ, który emituje najsilniejszy strumień światła spomiędzy całej trójki dedykowanej lampom liniowym LEDLC-OL. Trzecim z nich jest moduł LC-OLC ze specjalnie kształtowaną optyką. Przy odpowiednim zaprojektowaniu, pozwala on na uzyskanie unikalnych efektów świetlnych i redukcję ilości lamp przemysłowych LED na danym obiekcie.

Podsumowanie korzyści płynących ze stosowania lamp LED w przemyśle:

  • oszczędności płynące z mniejszego użycia energii elektrycznej ledowych źródeł światła,
  • oszczędności płynące z mniejszej podatności na zużycie i serwisowanie oświetlenia,
  • brak efektu stroboskopowego dzięki uzyskaniu światła ciągłego,
  • pozytywny wpływ na środowisko poprzez niższe zużycie energii elektrycznej, brak stosowania w produkcji lamp substancji szkodliwych i niebezpiecznych.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 22 375 96 72
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium