Opcje przeglądania

Lampy przeciwwybuchowe LED

W obiektach, gdzie nawet najwyższa klasa szczelności to za mało i wymagane są ekstremalne zabezpieczenia, stosowane muszą być lampy spełniające standardy certyfikatu ATEX. Mowa tu o strefach zagrożonych wybuchem. Dzięki temu, miejsca o podwyższonej klasie ryzyka wybuchem również przyczynić się ,mogą do spotęgowania oszczędności na obiekcie, przy zastosowaniu lamp przeciwwybuchowych LED.

Seria EXA to lampy przeciwwybuchowe LED EX w formie naświetlacza LED, idealne do montowania na ścianach. Lampy EX posiadają kąt rozsyłu 120 stopni, które sprawdzi się w grupie przeciwwybuchowej IIB i IIC. Naświetlacze LED EX nadają się do oświetlania naftobaz, stacji paliw itp. Mimo rozsyłu strumieniowego 120 stopni, skonstruowano je tak, aby diody nie były widoczne bezpośrednio, co redukuje olśnienie przykre.

Seria lamp dla stref EX serii EXB to innowacyjne rozwiązanie dla doświetlania dużych powierzchni z sufitu. Jej podstawowym atutem jest bardzo szeroki kąt świecenia sięgający 220 stopni. Lampy EXB posiadają szczelność IP66, oraz klasę korozyjną WF2. Lampa przeciwwybuchowa LED EXB o szerokim kącie rozsyłu idealnie nadaje się jako główne światło na otwartych przestrzeniach.

Lampy przeciwwybuchowe LED serii LC-EXC wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością świetlną przekraczającą 100lm/W na wyjściu oprawy. Światło kierowane w kącie 140 stopni bardzo mocno doświetla powierzchnię nad którą jest zawieszona, czyniąc ją idealnym źródłem światła podstawowego, w strefach zagrożenia wybuchem.

Lampy EX serii EXD to swoisty odpowiednik lamp High Bay LED. Możliwy do wykonania nawet w mocy 120W, ten rodzaj lampy posiada unikatową zaletę - możliwość dostosowania rozsyłu światła za pomocą nałożenia soczewki. Pozwala to na zaprojektowanie lamp tak, aby idealnie pokryły powierzchnię obiektu, bez zbędnych strat światła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl